Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi az a profamilia recept?...

Mi az a profamilia recept? Valami speciális orvosi bennfentes dolog?

Figyelt kérdés

Hallottam már erről de nem értem mit jelent. Valami olyasmi hogy az orvos saját családjának bármit felírhat? Meg be is utalhatja őket bárhova?

Dehát amúgy is megteheti, akkor ez miben más? Előrébb veszik a listán?

Tényleg nem értem.



2022. máj. 14. 11:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Olvastam, és értem, de mégse értem.


Mi az hogy nem szerepel a beutalásra jogosult orvosok között?


És ez csak a beutalásra vontakozik egyébként, a profamilia recept az micsoda?

Ott bármit felírhat hozzátartozónak? Vagy valami jobb minőségű dolgot kapnak mert tudják a patikába hogy orvosnak lesz?

2022. máj. 14. 11:47
 3/22 anonim ***** válasza:
23%

Atyaég, nem elég, hogy az orvosok családtagjai amúgy is protekciós ellátást kapnak, még beutalóért se kell elbattyogniuk szakorvoshoz, mert az orvos családtag csak úgy kiírhatja nekik a nagy semmire.

Más földi halandó meg menjen el először a háziorvoshoz, várja ki a sorát, és kuncsorogjon beutalóért.

Undorító, ahogy piedesztálra vannak emelve az orvosok ebben az országban.

2022. máj. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

De ez nem csak ebben az országban van, ez minden hol így van a fejlett világban.

És nekem ezzel amúgy nincs is bajom, mert ha van a családban orvos, aki ért valamihez, akkor írhasson fel gyógyszert, persze, nincs ezzel gond.


De mivel tud többet ha ilyen módon írja fel, mintha simán?

Mivel tud többet ha ilyen módon utal be, mintha simán?


Ezt nem értem igazából, ha van itt orvos aki tud ebben segíteni azt megköszönném.

2022. máj. 14. 11:57
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnak többet, pusztán - mert orvosok -, kaptak egy efféle kedvezményt. Amit amúgy egy sima telefonnal is el tudnának intézni.

Ne keress be se logikát, se igazságosságot.

2022. máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Igen én is ezen agyaltam, hogy biztos van olyan hogy felhívja a kollegáját hogy figyelj már a barátom vagy a feleségem vagy akárki menne hozzád, fogadd már, vagy edd előre. Akkor minek ez a profamilia beutaló?


Vagy felírhat egy nem tudom belgyógyász vagy sebész valamit a gyerekének amúgy is, vagy az anyukájának vagy barátjának nem? Minek ehhez a pro familia recept?


Csak van valami különleges benne, különben minek használnák?

2022. máj. 14. 12:08
 7/22 anonim ***** válasza:
56%

Honnét tudod, hogy mindenütt így van a fejlett világban, hogy az orvosok családtagjainak nem kell beutaló a szakorvosi ellátáshoz, ellentétben a pórnéppel? Nem azt kommentáltam, hogy írhatnak fel gyógyszert a családtagjaiknak, hanem azt, hogy a családtagjaikra más szabályok érvényesek szakorvosi ellátés igénybevétele esetén.

Nem mindenütt vannak ám ennyire kivételezettként kezelve az orvosok. Az USA-ban pl. nem ússzák meg olyan könnyen a műhibákat, mint nálunk.

2022. máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem tudom, csak gondolom hogy azért máshol is vannak speciálisabb dolgok amiket tudnak csinálni, és egy átlag halandó nem fér hozzá, én ma találkoztam először ezzel a profamilia dologgal is, és ezért érdekel mi is ez.
2022. máj. 14. 12:19
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy így akarták legalizálni, hogy ne sunyiban menjenek körbe-körbe a telefonok.
2022. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell többet belelátni. Annyit jelent, ha valaki pl. nyugdíjas belgyógyász, és a felesége el akar menni a reumára, akkor nem kell a háziorvosnál sorban ülni, az ex-belgyógyász nyugdíjas férje ír egy pro familia beutalót, amivel mehet a reumára. Ott semmi kedvezményt nem kap, ugyanannyit kell várni, ugyanolyan ellátást kap. Ennyi előnye hadd legyen már 40 ledolgozott év után. Ha ezt is sajnáljátok a nyugdíjas orvosktól, akkor veletek van baj, elég komoly.
2022. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!