Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi az a profamilia recept?...

Mi az a profamilia recept? Valami speciális orvosi bennfentes dolog?

Figyelt kérdés

Hallottam már erről de nem értem mit jelent. Valami olyasmi hogy az orvos saját családjának bármit felírhat? Meg be is utalhatja őket bárhova?

Dehát amúgy is megteheti, akkor ez miben más? Előrébb veszik a listán?

Tényleg nem értem.



2022. máj. 14. 11:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Én nem sajnálom, csak nem értem.


De akkor a fiatalabbak akik még nem nyugdíjjasok hanem aktívak ezeket nem is használják?


És a profamilia recept?

2022. máj. 14. 13:24
 12/22 anonim ***** válasza:
30%
10-es: Nem értem. Egy nyugdíjas, nem praktizáló orvos milyen jogalapon írhat ki beutalót? Úgy értem, aki nyugdíjas, annak még érvényes a pecsétszáma?
2022. máj. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%

"Ennyi előnye hadd legyen már 40 ledolgozott év után."

Valaki árulja már el nekem, hogy más szakmák (értsd. nem orvos) képviselőinek milyen előnyök járnak 40 ledolgozott év után. Például: gyári munkás.

2022. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, normál esetben nem láthatsz el orvosként bárkit. Pl. ha te sebész vagy nem írhatsz a szomszéd Misikének a kórházi receptedre antibiotikumot, csak és kizárólag akkor ha Misike megjelenik a sebészeti ambulancián.


Nos pro familia receptet viszont családtagnak bármikor írhatsz, bármilyen megjelenés vagy bármi nélkül normatív támogatásra.


Egyébként orvosként recept sem kell a gyógyszerkiváltáshoz. Teljes áron gyakorlatilag a fokozottan ellenőrzött szereken kívül, bármit meg tudunk venni kamarai tagsági igazolvány felmutatásával.

2022. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

A normatív támogatás azt jelenti hogy nem kedvezményezett áron?

és bármilyen orvos felírhat bármit hozzátartozónak?

2022. máj. 14. 18:21
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Normatív támogatás az a gyógyszer alap támogatott ára. A gyógyszerek 95 százalékát így írjuk fel a betegeknek.


És nem, nem írhat fel bárki bármit. Pl. szakorvosi javaslat nélkül nem írhatok pl. emelt támogatásra gyógyszert. Teljes áron viszont a morfint és társait leszámítva bármit meg tudunk venni.

2022. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Családtagok részére lehet felírni gyógyszert, mert egy orvos jó esetben tudni fogja, hogy mire mit kell adni. Miért kell ezen ennyit lovagolni kérdező ?

Ahogy a pék süt otthon , a Kertész rendbe szedi a saját kertjét , így az orvosi is “dolgozik otthon “.

2022. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

És ilyen módon mondjuk vérvételre vagy ilyesmikre is lehet beutalót írni?

Illetve ki számít családtagnak?

anya, apa gyerek nyilván, de pl nagymama? unokatestvér? nekik is lehet pro familia írni gyógyszert meg beutalót?

2022. máj. 17. 17:49
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Családtag : egyenesági rokon( unoka, szülő , nagyszülő, gyerek), házastárs és az ő egyenesági rokonai. Testvér viszont nem számít annak.( ikertestvérem ezen jót nevetett )

A vérvételes dolgot nem tudom.

2022. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

tényleg érdekes hogy a testvér ilyen szempontból nem számít rokonnak 😂

2022. máj. 17. 19:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!