Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kisfiam (5 éves) felkarcsont...

A kisfiam (5 éves) felkarcsontja eltört a könyök felé eső végén, a doki 3 hét gipszet mondott, nem kevés ez? Más gyerkőce meddig volt gipszben kéztöréssel?

Figyelt kérdés

2022. máj. 14. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván három hét múlva megröntgenezik, rendbe jött-e, nem csak úgy lekapják róla a gipszet idő előtt.


Amúgy az ilyen pici gyerekek csontja, ha nem valami durva, nyílt törése volt, nagyon gyorsan tud gyógyulni.

2022. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idős gyereknél még un zöldgally törés van. Gyorsabban gyógyul, mint a felnőtt csontja.
2022. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Gondolod, az itteni random emberek többet értenek ehhez, mint egy orvos, akinek ez a szakmája, és aki látta a gyereked állapotát?

Soha nem értem az ilyen kérdéseket, hogy képes valaki ismeretlen, nem hozzáértö emberek véleményében jobban megbízni, mint egy szakorvoséban!

2022. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban 6 hét szokott lenni, de ez sok mindentől függ (hol törött, mennyire törött, elmozdult-e a csont stb stb).


Az nem lehet, hogy három hét után esetleg sport gipszbe vagy csak simán rögzítőbe rakják? Mert olyat is szoktak csinálni, hogy a gyereket ne viselje meg annyira. Nem sok 5 éves szeret begipszelve lenni.


Nekem pl gyerekkoromban volt 2 hetes "csúnya" gipszem, ami nagy volt, nehéz volt, és utáltam, és utána pedig rátettek egy "használható" gipszet, ami vékonyabb volt, könnyűbb és jobban is szellőzött (nem kellett pálcikákat ledugdosni a gipszbe végre, hogy megvakarhassam a bőrömet). Az még 4 hétig volt rajtam.

2022. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
6 hét is lehet, de nem gyereknél. Egy nem elmozdult törés lehet ennyi idő, de mikor levennék a gipszet, előtte úgyis van kontroll és akkor kiderül milyen a csontok állapota, de nem értem mi alapján kételkedsz komolyan. Elmondták mi van, ennyi idő kell neki, ha meg nem értesz vele egyet, akkor miért mész orvoshoz?
2022. máj. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem vették le a gipszet, sőt, még két hétig fent lesz, így összesen 5 hét a vége. Az egyik orvos mást mondott, mint a másik... 🙄
2022. máj. 22. 23:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

NEM egészen!

Az elsö orvos a legkedvezöbb esetböl indult ki, meg abból, hogy a gyereknek optimálisan fog gyógyulni a törése, ebben az esetben fölösleges lett volna még hetekig fenntartani a karján a gipszet.

A második meg a mostani helyzet és a lassabb gyógyulás alapján mondott mást, mert az aktuális állapotot ö látja. Ha az elsö orvos lett volna ott most is, akkor ö is ugyanezt mondta volna.


Ez olyan, mintha fözöl valamit és megsózod, ahogy szoktad, a végefelé meg megkóstolod és rájössz, kell bele még valamennyi só. Az elsö és a második megállapításod is helyes volt, a körülmények miatt kellett változtatni,

2022. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem mondott mást. Teljesen normális, hogy időközben is ránéznek, és annak fényében döntenek a továbbiakról.


Mikor nekem tört el a csuklóm 10 éves koromban, akkor eleve öt hetet mondtak - de nekem elmozdult a csont nagyon durván, szóval az más, illetve a 10 éves ennyiből már idősebbnek is számít -, azzal, hogy egy hét múlva rá kell nézni megint röntgenen, minden rendben van-e.

Hát sajnos az egyhetes kontrollon látszott, hogy a gipszben ismét elmozdult a csont (nem voltam egy minta-kislány, én bizony még fára is másztam vele...), ezért gipsz le, "eltörni" újra, helyretenni, gipsz vissza... innentől újabb öt hét, kontrollokkal.

Na, hát így nekem is hat lett, de nem azért, mert az orvos rosszat mondott volna!


Akkoriban érdekes módon az ilyet még nem műtötték, nem csavarozták, szimplán helyrehúzták a csontokat, és rögzítették. Szerintem ezt ma már nem így csinálnák, de az is célravezető volt, hiszen teljesen rendbe jött nekem is.

2022. máj. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!