Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lágyéksérv utáni fájdalom...

Lágyéksérv utáni fájdalom mennyire kibírható?

Figyelt kérdés

Lassan lesz egy jobb oldali lágyéksérv műtétem és kíváncsi lennék műtét után milyen fájdalom fog várni.

Ki bírható fájdalom lesz? Akinek volt már ebben része várom a választ. És ez nagy műtétnek számít? Picit izgulok és jó lenne pár megnyugtató válasz.


2022. máj. 17. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Kibírható. Férjemnek volt anno, behelyeztek egy hálót. Pár napig kellett feküdnie, és nem szabad emelni. Az első napon kapott egy fájdalomcsillapítót, az úgy kiütötte, hogy szinte egész nap és éjjel aludt tőle. A műtét meg, úgy emlékszem, alatatásban vagy bódításban volt, nem érzett semmit.
2022. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És műtét után talán 1-2 évre rá emelhetnek úgy ahogy eddig? Mármint nem leszek súlyoknál lekorlatozva?
2022. máj. 17. 10:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Én azóta nem engedem, hogy nagy súlyokat emelgessen. De mondjuk az én férjem már nem fiatal, és félteném, nehogy kiújuljon. De elég stabil ez a hálós megoldás, anno azt mondta az orvos.
2022. máj. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aha, értem! Köszönöm a válaszát. Megkérdezné a férjét ha lesz ideje,hogy nem leszek súlyoknál lekorlatozva? Tehát nem feltétlenül műtét utánra gondolok hanem életem végéig.
2022. máj. 17. 10:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem, már nem emlékszik. Akkor, anno annyit mondtak, egy ideig egyáltalán ne emeljen. De nyugodtan kérdezd meg az orvost, normálisan szoktak válaszolni. Szerintem ha fiatal vagy, és betartod a fokozatosság elvét, szinte teljesen visszatérhetsz a szokásaidhoz. (Azért 300 kilót ne emelgess) Annyit mondott még, hogy már a 2. naptól teljesen elviselhető volt a fájdalom, nem is vett be semmilyen gyógyszert.
2022. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. máj. 17. 11:46
 7/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Pont aznap műtöttek lágyéksérvvel, amikor a kérdést feltetted.

Megnyugtatlak, viselhető. Műtét altatásban volt nekem, nyílt, hagyományos, háló beültetéssel.

Műtét után 2-3 órával, küzdelmesen, de felálltam pisilni.

Fájdalomcsillapítóval jól viselhető.

Napról - napra könnyeb, most 5. napnál tartok, rövid séták a lakásban, udvaron. Minimális fájdalomcsillapítással.

Ne aggódj! :)

2022. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!