Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pszichiátriai heteroanamnézist...

Pszichiátriai heteroanamnézist lehet venni a beteg tudta és beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés
2022. máj. 31. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy a fenébe ne? Egy dühöngő őrülttől nem fognak engedélyt kérni a kórelőzményekről. Vagy ha olyan patológiás szinten van bezárulkozva.

Vannak ugyan az emberi jogok, és van a józan ész, meg az orvos, akinek valahonnan el kellene tudni indulni.

2022. máj. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ehhez kellene hogy a beteg jelen legyen, mondjuk a zártosztályon nem? De ha éppen munkahelyen dolgozik mikor heteroanamnézist vesznek fel róla akkor ez minek minősül? :-) xd
2022. máj. 31. 12:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát igen.

De írd le pontosan, hogy mi történt, így nagyon rébuszokban beszélsz :)

Mihez kellett a heteroanamnézis? Ki vette fel? Kinek a kérésére vették fel? Ha törvénytelen, akkor meg lehet piszkálni..

2022. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
HO vette fel, behívta a szülőket elbeszélgetésre, új orvosnál derült ki a kartonból. Pár éve volt ez, de akkor pont dolgoztam. Szerinte csak pszichotikus állapotban szoktam néha lenni. Nem lett igaza. Tehát nem elmeorvos volt aki ezt elkövette.
2022. máj. 31. 12:32
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Ezek szerint - ha jól értelmezem a szülők behívását -, még kiskorú voltál? Ha nem voltál kiskorú, akkor törvénytelen volt.

Lépj túl rajta (ha tudsz; tudom, ez nem könnyű..), orvosokkal nem érdemes csatázni.

2022. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De ha túllépek már a sokadik jogsértésen akkor csak elkanászodik az az orvos...
2022. jún. 1. 05:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!