Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » T sejtes terapiat vegeznek...

T sejtes terapiat vegeznek itthon? Melyik korhazban vagy klinikan?

Figyelt kérdés
Tud valaki rola? Unokatestveremet igy kezeltek Izraelben. Meggyogyult rakvetegsegbol III stadium. Kezdetleges, parsoros szoveget talaltam. Lehet, hogy rosszul kerestem. Tapasztalat? Minden erdekel.

#rákbetegség #III STADIUM
2022. jún. 5. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy milyen daganat, mert tök mást jelent egy hármas stádium egy nonhodgin limpohomanál mint egy világossejtes veseráknál.

Szóval ettől is függ.

Másrészt igen, végeznek, haematolgián meg más helyeken is kezd bejönni, a probléma hogy nagyon nagyon nagyon drága, és csak sokadik vonalban próbálkoznak vele, ha más már nem jön szóba.

(nem azért mert gonoszak, hanem mert az állam bácsi nem fizeti, csak ha már minden kötél szakad)

2022. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ertem. Vajon nem az lenne a lenyege, hogy eljerulje a beteg a mutetet sugarat, kemot? Nem esne ki annyit a munkabol stb. Vegul lehet, hogy olcsobb lenne? Szerintem meg mas is gond. Az orvosaink/ tisztelet a kivetelnek/ nem beszelnek nyelveket, nem tajekozodnak uj eljarasok stb nem erdekli oket. Szaktolmacs vagyok, sajnos van tapasztalatom. Persze ugye en azert vagyok, hogy ezt athidaljam. Egy szosszenet: robotkarokkal asszisztalt mutet. Iden erkeztek meg az elsok. A miniszter ur nagyon buszke volt. Kicsit elkeserito.
2022. jún. 5. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos jelenleg még ez olyan drága, és olyan kis számban tudják csinálni hogy nem éri meg ezzel kezdeni.

Minden betegtől külön minta, külön szerkezteni a sejtet, külön szaporítani visszaküldeni, vissza adni stb. nagyon körülményes még, de fejlődünk, idővel lesz ebben még ettől jóval több is :D

Az meg hogy nem tudnak nyelveket azért szerintem túlzás

Lehet hogy a nagy öregek közül vannak páran akik nem, de ez már inkább a kivétel, + minden évben vannak konferenciák, ahol magyarul is elhangzanak az új terápiás lehetőségek, szóval még az se lehet szempont hogy nem megy az angol valakinek.

2022. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as. Ezt neked irom fiatal orvossal / magyar/ meg nem utaztam konferenciara. Tudnek meselni . Van ahol csak a regisztracio: 1200-1800 dollar. Ez a reszvetel feltetele. Volt, hogy 40 emberrel mentem. En + 2 regisztralt volt az eloadason. A tobbiek? Nem reszletezem. Erzekeny tema, s nem akarok errol forumot nyitni, mert a legjobban engem szomoritott el. Persze a fiatal generacio biztos, hogy mas elvileg kell a nyelvvizsga is. Ismetlem: veluk en meg nem talalkoztam meregdraga konferencian. Drukkolok nekik!
2022. jún. 5. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Szomorú ha ez tényleg így van

sajnos a méregdrága konferenciákra nekünk nincs keret, de ha igaz amit mondtál, és álltalános dolog akkor abban bízok hogy ez kikopik szépen lassan

2022. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!