Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Korházban van jelentése hogy...

Korházban van jelentése hogy a dolgozókon milyen szinű ruha van?

Figyelt kérdés
Láttam nővért zöld, és fehér ruhában is,ápolót orvost kék ruhában.van valami jelentősége a szineknek? esetleg valami rangot kifejez ?

2022. jún. 26. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs
2022. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pár hete volt egy kisebb műtétem. Abban a kórházban a műtőben mindenki zöld színű ruhát viselt. Az orvos is, akit előtte is és utána is csak fehérben láttam. A nővérek a fekvőbeteg osztályon fehérben voltak, a szakrendelésen viseltek fehér felső helyett kéket.
2022. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Műtősök általában zöldek. De van ahol sárgás-narancsos
2022. jún. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Műtőben azért a zöld van általában, de amúgy semmilyen jelentősége nincs. Sok helyen nincs megszabva, hogy milyen ruha lehet rajta, mi is mindenféle színű cuccokban vagyunk. Helyi szokás szokott az lenni egyes részlegeken, hogy saját maguknak rendelnek egyező színű ruhát, de az sem kötelező érvényű.
2022. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hmm. ápolót dr. úrnak szólítottam! fiatal nővéren zöld ruha volt, főnővéren fehér,azért kérdeztem van e a szineknek rang sora.
2022. jún. 26. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Igen. Amelyiké véres, az sebész.
2022. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen. Sokan mintásat hordanak.
2022. jún. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!