Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Változott a hallgatózási...

Változott a hallgatózási protokoll?

Figyelt kérdés

Sokan kérdezik, velük együtt én is, hogy manapság az orvosok sóhajtást kérve tüdőt miért csak a háton hallgatnak? Elöl csak szívet.

Holott emlékszem még sok évvel ezelőtt sokszor volt, hogy úgy hallgattak meg, hogy a mellkason is sok tüdő auszkultációs pontra helyezte a fonendoszkópot és sóhajtani is kellett. Youtubeon, külföldi oktató medic videókon is kell sóhajtani amikor a mellkast auszkultálják. A magyar protokoll különbözik, illetve változott etéren az utóbbi évtizedekben?



2022. jún. 26. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jó, akkor fordítsuk meg a kérdést. Miért kellene elölről is hallgatni a tüdőt ami egy tök jó hangvezető üreges szerv?
2022. jún. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyébként értelmetlen kérdés.
2022. jún. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A kérdés arra vonatkozott, hogy változott-e valami az orvostudományban a 70-rs, 80-as évek óta? Ugyanis akkor alaposan végeztek tüdőhallgatást az orvosok elöl is, nem csak a szívet. Majd megfigyeltem, hogy manapság elöl csak a szívet hallgatják.


Miért lenne értelmetlen a kérdés? Volt valami valahogy, ami ma - a megfigyelésem alapján - máshogy van. Ezt kutatom. Olyan ember minek ír ide, akinek fingja nincs az egészről, csak unalomból fontoskodik meg kötekedik?

2022. jún. 26. 18:13
 4/14 A kérdező kommentje:
2022. jún. 26. 18:15
 5/14 A kérdező kommentje:
2022. jún. 26. 18:17
 6/14 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem beírni az elején, hogy retardáltak kíméljenek.
2022. jún. 26. 18:18
 7/14 anonim ***** válasza:
Amit kell hallani azt hallom hátul is. Továbbá SOHA nem felülről haladunk lefelé hanem lentről fölfelé. Továbbá van RTG, van pulzoximéter sokkal kevesebb a jelentősége a hallgatózásnak, ráadásul ezt a 100 helyen hallgatunk elöl témát már az egyetemek sem erőltetik.
2022. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Változott igen, már nem a Völner adja ki az engedélyeket.
2022. jún. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Az egyetemen pont arra bátorítanak hogy végezzünk fizikális vizsgálatot. Anatómiára meg kellett anno tanulni a szív hallgatózási pontjait, valamint a tüdőhatárokat a bordákhoz és a sternumhoz viszonyítva cm pontossággal. Másodéves létemre szerintem legalább 4 tantárgyból volt eddig szó a fizikális vizsgálatról, hol felületesen, hol igen részletesen. Szóval amit a 7. válaszoló írt az teljes hülyeség. A bár a röntgen tényleg hasznos, viszont nem hiszem, hogy minden háziorvosi rendelőben lenne, továbbá sugárnak tesszük ki a beteget. Egy előzetes hallgatózás sokkal gyorsabb, költséghatékonyabb és veszélytelenebb. A pulzoximéterre meg nem tudok mit mondani. Nem is értem miért említetted meg, egyrészt a legtöbb iszonyat hajlamos a hibázni, másrészt alig van diagnosztikai értéke. A kérdezőnek a kérdésére sajnos nem tudok válaszolni, de gyanítom azért mert az újabb generáció így szokta csinálni mert így tanulták.
2022. jún. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tehát kedves utolsó, másodévesként az értő olvasást sem sikerült elsajátítani...


Sehol nem írtam, hogy nem fontos a fizikális vizsgálat, de lényegesen kevesebb, mint mondjuk 40 éve. Egyébként háziorvosi praxisban bőven elérhető a röntgen. Reggel nyolckor adok a betegnek beutalót. Délután háromkor a kezemben az eredmény, laborral együtt. Ha kell, és ha tényleg sürgős.


Normális minőségi pulzoximéter pedig elég megbízható. Nem a legolcsóbb sz.rt kell megvenni. Ha jó a pulzushullám akkor jól mér. Arról nem is beszélve, hogy veled ellentétben én dolgoztam covid alatt. A covid mindent is átírt például a hallgatózás jelentőségét. A pulzoxy viszont remekül jelezte a silent hypoxiákat.

Összességében vicces úgy a kommented, hogy életedben szerintem öt embert nem vizsgáltál eddig meg. És fogalmad sincs a tényleges orvosi munkáról.

2022. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!