Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Változott a hallgatózási...

Változott a hallgatózási protokoll?

Figyelt kérdés

Sokan kérdezik, velük együtt én is, hogy manapság az orvosok sóhajtást kérve tüdőt miért csak a háton hallgatnak? Elöl csak szívet.

Holott emlékszem még sok évvel ezelőtt sokszor volt, hogy úgy hallgattak meg, hogy a mellkason is sok tüdő auszkultációs pontra helyezte a fonendoszkópot és sóhajtani is kellett. Youtubeon, külföldi oktató medic videókon is kell sóhajtani amikor a mellkast auszkultálják. A magyar protokoll különbözik, illetve változott etéren az utóbbi évtizedekben?



2022. jún. 26. 12:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egyébként egy modern mellkas RTG kb annyi sugárzást jelent, mint 1 óra séta egy legránitozott köztéren. Gyakorlatilag semmit.
2022. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"ráadásul ezt a 100 helyen hallgatunk elöl témát már az egyetemek sem erőltetik." ----> "Az egyetemen pont arra bátorítanak hogy végezzünk fizikális vizsgálatot. Anatómiára meg kellett anno tanulni a szív hallgatózási pontjait, valamint a tüdőhatárokat a bordákhoz és a sternumhoz viszonyítva cm pontossággal. Másodéves létemre szerintem legalább 4 tantárgyból volt eddig szó a fizikális vizsgálatról, hol felületesen, hol igen részletesen. Szóval amit a 7. válaszoló írt az teljes hülyeség." Arra válaszoltam ezt, hogy azt írtad nem eröltetik, pedig eléggé eröltetik. Az értő olvasás nem az én gyengepontom úgy látszik.


A többire nagyon nem tudok mit válaszolni, voltam kirendelve többször is, vettem le mintát, használtam pulzoximétert, de akkor nekünk csak a rosszakat adták úgy tűnik. Azt, hogy te mennyire tartod fontosnak a fizikális vizsgálatot meg rádhagyom, hisz az téged minősít, ill. a precizitásod

2022. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem változott, én gyermekgyógyászként meghallgatom a mellkast is és kérem hogy nagyokat lélegezzenek.
2022. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én ezt nem vettem vészre
2023. febr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!