Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel jár most 2022ben ha...

Mivel jár most 2022ben ha barna színű lesz a tajkártyám? Hol kell rendezni a tartozást ?

Figyelt kérdés

Valamint az olvastam, csak akkor küldenek értesítőt a tartozásról ha valaki nem fizet tb ha 1 éven túl nem fizetett valaki.Jól tudom?

Valaki kapott már ilyen felszólítást?



#tartozás #NAV #TAJ kártya #Egészsegügyi ellátás
2022. jún. 28. 17:08
1 2
 11/12 NTBS ***** válasza:
Mindenért fizetni kell, amíg nem rendezed.
2022. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

2020. július 01-je előtt a 124. adónemen látod a hátralékot.

2020. július 01-jétől a 408. adónemen látod a hátralékot a NAV adófolyószámlán.


Ha a 408. adónemen a hátralékod túllépi a 6 havi járulékösszeget, akkor érvénytelenítik a TAJ-számod. Piros lámpás leszel az orvosnál. Akkor állítják csak újra zöld lámpára, ha az utolsó fillérig kifizeted az addig felhalmozott tartozást (408. adónem!).


"Valamint az olvastam, csak akkor küldenek értesítőt a tartozásról ha valaki nem fizet tb ha 1 éven túl nem fizetett valaki.Jól tudom?"


Rosszul tudod. A NAV időszakonként küld értesítést az adófolyószámlán fennálló tartozásról, vagy túlfizetésről. Nem akkor, ha... Hanem időszakonként és tömegesen.

Az adóhatósági végrehajtó vagy hátralékkezelő küld akkor fizetési értesítést, amikor jónak látja. Ő akkor küld, amikor akar, mert az nem központi tömeges küldés, hanem egyedi.

2022. júl. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!