Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüszős mandulagyulladásra van...

Tüszős mandulagyulladásra van olyan hatóanyagú gyógyszer ami recept nélkül kiváltható és tartalmazza az AKSOLIN 875mg/125mg hatóanyagát ???.

Figyelt kérdés
A háziorvosom 3 hete ezt a gyógyszert írta ki amit ahogy mondott napi 2x1 szemet bevettem reggel és este amíg volt belőle, viszont megint visszajött, ugyan az a tünet, nehezen nyelek, amikor nyelek az fáj és olyan mint ha egy gombóc lenne a torkomon, nem ittam hideget szóval nem tudom hogyan jött ez elő, a leghidegebb amit ittam az a csap víz. Ma nincs nyitva gyógyszertár, és holnap is csak maximum ügyelet lesz, ezért is lenne fontos az hogy a fent említett gyógyszer amit a háziorvosom írt ki van e recept nélkül ugyanazzal a hatóanyaggal rendelkező gyógyszer ???.
2022. júl. 3. 14:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
nincs
2022. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%
A műtét az egyetlen megoldás, ha állandóan begyullad. Akármilyen kellemetlen és rossz, ki kell szedetni a manduládat, ezt már csak az oldja meg.
2022. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Menj el az ügyeletre, ott is kell tudniuk felírni antibiotikumot.
2022. júl. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%

Ügyeleten engem elküldtek tüszős mandulagyuszival,mondván nem sürgős. Egy telefont megérné előtte a dolog. Pedig én is csak antibiotikumért mentem, közben magas lázam volt,hánytam ugyanígy kánikulában.

Tényleg érdemes kivetetned hosszútávon, ez a sok antibiotikum csak tonkrevagja a gyomrod, egy idő után emellett is folyton gyulladt lesz.

Jobbulást!

2022. júl. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Úristen. A tüszős mandulagyulladást vírus vagy baktérium okozza, nem a hideg víz. Sőt igazából semmilyen légúti betegséget nem a hideg okoz,nincs olyan hogy "oh ez csak nátha, ez nem fertőz".


Neked pedig nem visszajott hanem ki se gyogyultal belőle rendesen. Vagy azért mert nem baktérium hanem vírus okozta (antibiotikum csak a baktériumra hat) vagy azért mert baktérium okozta, de az a fajta antibiotikum nem volt rá jó.

Egyébként virusosra is szoktak fel antibiotikumot írni mert ennél a betegségnel ha vírus okozza is könnyű egy bakteriális felülfertozodest kapni.


Egy szó mint száz, vissza kell menned az orvoshoz. Nyilván azért holnap reggelig megmaradsz, addig c vitamin, forró ital vagy amit jónak érzel aztán holnap orvos.

2022. júl. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%
2: az baromság, soha nem kell kiszedni a mandulát, csak ha bizonyítottan az gócos. A mandula mindig be fog gyulladni, ha valahol góc van, az egész szervezetet, de főként a nyirokrendszert, és szíven felüli részt beleértve.
2022. júl. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A tüszős mandulagyulladást Streptococcus baktérium okozza, antibiotikum nélkül szívszövődményt is okozhat, szóval az ügyelet nem tudom, hogy mire van ott akkor?
2022. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Hetes nagy eséllyel arra, hogy szerintük nem volt tüszős. Attól hogy a beteg öndiagnosztizál valamit attól még az ügyelet gondolhat mást.
2022. júl. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

7es, nem csak az okozhatja.

Amúgy meg nem fog estig meghalni szivizomgyulladasban hogy azonnal rohanni kelljen az ügyeletre. Mit kell ijesztgetni a népet a tudatlansagoddal?


Kérdező, holnap szépen menj el a haziorvosodhoz, megvizsgal és ír fel gyógyszert.

2022. júl. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9: Csak arra válaszolj, hogy szerinted mire való az ügyelet? Mert vagy az a bajuk, hogy a probléma nem sürgős szerintük vagy az, hogy ó hát erre mentőt kell hívni/bemenni az SBO-ra.
2022. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!