Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem hatnak az antibiotikumok,m...

Nem hatnak az antibiotikumok,mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kicsit hosszúra sikeredett.

Az elmúlt 1 hónapban harmadjára vagyok beteg,a legelső egy kisebb megfázás volt. A második nem sokkal később egy tüszős mandulagyulladás,ami igencsak ágynak vágott. Kaptam Curam Duo nevű antibiotikumot,háziorvosmtól,amitől úgy nézett ki hogy jól vagyok. 3 nappal később újra elkezdett fájni a torkom,másnapra nagyon beteg lettem. Újra elmentünk az orvoshoz aki írt fel Azi Sandoz antibiotikumot (3 szemes). Elkezdtem szedni, nagyon rossz állapotban voltam, majdnem 40 fokos láz,nyelni lehetetlen volt,tiszta gennyes a madulám. Elmentünk vérvételre a kórházba, az eredmények jók voltak,csak a gyulladás volt magas a szervezetembe. A fül-orr-gégészhez is elmentünk aki az Azi Sandoz mellé írt fel Dalacint. Elkezdtem azt is szedni, mostmár jobban vagyok de még mindig fáj a torkom. Ma vissza kellett menni a gégészhez aki azt mondta amíg nem jön meg az eredmény milyen baktérium okozza, nem mer gyógyszer nélkül hagyni mert kiújulhat. Így írt fel egy újabb antibiotikumot (Clarithromycin), pénteken vissza kell menni,és akkor majd kiderül milyen baktérium okozza. Nagyon gyenge az immunrendszerem, nem igazán sportolok (amin változtatni fogok), és emellett egy mentális betegséggel küzdöm,ami amiatt nagyon stresszes vagyok mindennap,ez pedig legyengít fizikailag is.

A 4. antibiotikumot szedem és nagyon aggódom,mert az még jobban legyengíti az immunrendszerem,és ekkora dózisban és ennyi ideig szedni biztosan nagyon káros. Segítsetek,nagyon elvagyok keseredve.



2021. okt. 5. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Bízd rá magad az orvosra, természetesen nem gyengíti le az immunrendszeredet az antibiotikum, nem az a dolga, mért tenné? A baktériumok szaporodását gátolja. Két hét antibiotikum nem tesz veled semmi rosszat, bizonyos betegségeknél (TBC, Lyme kór) hónapokig kell szedni. Majd megjön a tenyésztéses lelet, és akkor már célzottan tudják adni azt, amelyik arra a baktériumra való. És nem azért vagy beteg, mert nem sportolsz, én évszámra nem vagyok beteg, pedig a legkevésbé se sportolok. A mentális betegséged, szorongásod sokkal inkább alááshatja az immunrendszeredet. Kezelteted pszichiáterrel, pszichológussal?
2021. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:
100%

Az immunrendszeredet nem fogja bántani az antibiotikum, de a bélbaktériumaidat kiirtja. És emiatt folyamatosan rosszul érezheted magad. Szedjél recept nélkül kapható probiutikumokat. Egyél yoghurtot, kaukázusi kefirt, nem sterilizált savanyúkáposztát. A kezelés alatt és után is, de az antibiotikumoktól órákkal elválasztva.

És az antibiotikumokat végig szedd be, hacsak az orvos nem mondja azt, hogy hagyd abba.

2021. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Tudom hogy magát az immunrendszeremet nem bántja, csak a bélflórát pusztítja és az nagy szerepet játszik az immunrendszerben.

Kicsit azért megnyugtattál válaszoddal. A mentális betegségem kezeltettem, de egy ideje megint nem vagyok jól,úgyhogy újra járni fogok pszichológushoz.

2. válaszoló: Szedek probiotikumot, és köszönöm tanácsaidat! Hálistennek még nem megy a hasam,remélem nem is fog.

2021. okt. 5. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!