Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon régóta szenvedek...

Nagyon régóta szenvedek benőtt köröm miatt, voltam pedikűrösnél, jártam több sebésznél is, eddig már kétszer is volt kisebb műtétem ahol kivágták a benőtt körömszéleket viszont mindig visszatért a probléma. Lézeres műtét végleges megoldás lehet?

Figyelt kérdés
Most lézeres műtéten gondolkozok, azonban mivel nagyon drágák, ezért ha már fizetnem kell, akkor mindenféleképpen olyanhoz akarok menni ami nagyon megbízható. Három helyet néztem: Lézersebészet Budapest Zugligeti Klinika, Belvárosi Orvosi Centrum,Medaid. Van valakinek ezekkel tapasztalata? De bármilyen véleményt szívesen fogadok vagy ajánlást.

2022. júl. 5. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha éppen meg van csinálva, vattával óvatosan nyúlj alá és hagyd is alatta, állandóan cserélni kell, amíg szépen akkorára nő a köröm, hogy már jó legyen, vágásnál figyelj, ne vágj túl sokat belőle. Ha jó formára vágod és kellően nagy, nem fog újra be nőni.
2022. júl. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem igazán tudom elképzelni hogy hogyan csináljam és félek hogy csak nagyobb baj lesz belőle, tudnál esetleg segíteni?
2022. júl. 7. 21:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Most milyen állapotban van? Ha éppen még csak nő újra, akkor nagyon figyelj rá, hogy ne vágd túl oválisra, inkább kockára hagyd, ha már fáj, akkor valami gyulladás csökkentő kéne rá és cserélj cipőt, csak olyat hordj ami nem nyomja. A vattás nekem sem sikerült, egy barátom javasolta nekem is pedig. De végül ki kellett vágni nekem is a bőr alól, de azóta figyelem mindig és mióta jól vágom le, nem lett újból olyan.
2022. júl. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sebész vágta ki a széleket kb. 1 hónapja, kenem de félek hogy nem fog tudni kinőni, szerinted az normális, hogy duzzadt picit a köröm mellett? Attól még ki fog tudni bukni a köröm ha akkora lesz vagy mit csináljak? Próbálok minél kevesebbszer zárt cipőt is húzni.
2022. júl. 7. 21:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet még gyulladásban van a bőr ott, nekem is sebes volt, annak is gyógyulni kell. Pár naponta óvatosan mindig alá nyúltam ollóval amíg nem láttam, hogy elég sokat nőtt. A lábon sokkal lassabban nő sajnos, szóval kitartás, a nehezén legalább túl vagy.
2022. júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor az a lényeg igazából hogy várjak es kenegessem gyulladás elleni krémmel meg fertőtlenítsem is, néha ha alányúlok akkor azzal is segítem hogy ne a bőrbe nőjön?
2022. júl. 7. 21:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagyjából ennyi, igen. A jövőben pedig figyelni kell, hogyan vágod, mert sajnos számít, én sem gondoltam, hogy ennyire. Kerüld a túl szoros cipőt és jól szellőző zoknit hordj.
2022. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Megoldás az, hogy várom, hogy hosszúra megnőjön és csak egyenesen levágom?
2022. júl. 7. 22:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha jól karbantartod akkor igen, sokkal kisebb az esélye, de ez csak akkor működik igazán, ha sosem hordasz túl szoros cipőt sem.
2022. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
most hogy van a lábad? esetleg tudsz fotót csinálni h milyen állapotban van?nekem is volt ilyen, ami segített, hogy kb mindig mezitláb vagy papucsban voltam, tudom nem a legszebb, meg is néztek néha h milyen a köröm, de igy rendbejött a nyáron
2022. júl. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!