Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meddig áll fenn egy újabb...

Arnix360 kérdése:

Meddig áll fenn egy újabb vállficam kialakulásának esélye?

Figyelt kérdés
A mai napon, sajnos, kificamodott a vállam, legalábbis én úgy hiszem. Volt egy kisebb koccanásom valakivel, akkor éreztem, hogy mintha megrándult volna a vállam, majd rá kb 5 percre, mikor a pólómat vettem volna fel, egy határozott jobb kar emelésemnél kiugrott a vállam, kb 5-10 másodpercig volt úgy, utánna visszatettem, viszonylag nagyon könnyen. Egy óra elteltével a fájdalmam nagyon minimális. A kérdésem az lenne ilyen esetben mennyi ideig lehet arra számítani, hogy ez újra bekövetkezik? Kell e orvos lássa mindenképp?? A karom tökéletesen mozog minden irányban, illetve a mozgatása közben sincs semmi fájdalmam. Mindenhol csak annyit olvastam, hogy látnia kell egy orvosnak, hogy tudja visszatenni, de mivel nekem visszament szinte rögtön, nem tudom, hogy van e értelme elmenni a sürgősségire. 19/férfi

2022. júl. 7. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják részleges ficamnak, mikor nem az orvosnak kell vissza rakni. Nezesd meg mindenképpen.
2022. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a gyors választ!
2022. júl. 7. 14:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit.
2022. júl. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Na, mit mondtak kérdező?
2022. júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Semmi extrát amúgy. Megnézték, minden a helyén van, semmi más sérülésem nem lett (pl izomszakadás vagy hasonlók), csináltattak velem pár karkörzési gyakorlatot. Mivel semmire nem reagált rosszul a vállam ezért azt mondták röntgenre nincs szükség, mivel ha valami még nem lett volna rendben, nem tudtam volna megcsinálni helyesen és fájdalom nélkül a gyakorlatokat. Azt mondták kell pár hét mire teljesen visszaállnak az ínek és izmok, mivel egy ilyen ficam után, laza állapotban vannak.
2022. júl. 9. 10:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor megúsztad.
2022. júl. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, szerencsésen történt a baj :D
2022. júl. 9. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!