Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Crohn-betegséget megéri...

Crohn-betegséget megéri inkább magán egészségügyi ellátásában kezeltetni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja diagnosztizáltak ezzel a betegséggel. Egyik hozzátartozóm is ilyen betegségben szenved, de őt állami ellátásban kezelik az egyik pesti kórházban. Azt mondta, szerinte egészen elfogadható a színvonal és viszonylag jó minőségű kezelést kap, akár drága, modern gyógyszerekkel is, ha arra van szükség.


Én egyelőre egy kisebb vidéki város kórházába járok orvoshoz. Az van közel, és ott is diagnosztizálták a betegséget, így végül egy ottani orvos kezel. Írtak fel gyógyszereket, amik ugyan enyhítették, de nem szüntették meg a panaszokat.


A családom azt tanácsolja, hogy én is váltsak orvost és menjek el valamilyen jobb helyre, ahol talán jobb kezelést kaphatók. Az a bizonyos hozzátartozóm azt mondja én is menjek el abba a pesti kórházba állami ellátásra, mert az egész jó, ott jól fognak kezelni. De én elkezdtem gondolkodni, hogy akkor már lehet inkább megpróbálnám magánban, hátha ott még jobb a kezelés.


Megérné vajon? Jobb a magán mint az állami ilyen téren? Jobb kezelést kap az ember?



2022. júl. 20. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez csak rongyrázás. Ha te elégedett vagy az ellátásoddal, akkor se magánra ne költs, de 100 km-eket ne utazgass csak azért, hogy a "nagy pesti" kórházban kezeltethesd magad.


Hasonló baromság az is, hogy valakinek fontos, hogy a kezelőorvosa főorvos legyen. Szegény, mit se tud arról, hogy a főorvosi cím az életkorra utal, nem a munkája alaposságára vagy tudására.

2022. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy magán, vagy állami intézménybe mész. Az akadémikus orvoslás jelen pillanatban évtizedes késésben van az autoimmun betegségek terén. Keresd Kokavecz Katát. Ő a funkcionális medicina haza képviselője és mentora. Még orvosok is tanulnak nála.
2022. júl. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
#2 Kokavecz Kata egy sarlatán, semmilyen komoly egészségügyi irányú végzettsége nincs.
2022. júl. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
Ehhez képest orvosok is járnak hozzá magukat továbbképezni, kedves utolsó.
2022. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Orvostársadalomban is vannak elmeroggyantak, jó pár évfolyamtársam fogalmam sincs hogy végezte el az egyetemet. Lásd "homeopata orvosok".
2022. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
0%

Akiket te elmeroggyantnak tekintesz, kedves utolsó, azok viszik előre a világot. Ha mindenki mindent úgy csinálna, ahogy az meg van írva, még mindig kőbaltákkal kergetnénk egymást.

Mellesleg ezek az elmeroggyantak az életüket tették fel a gyógyításra, és mikor nem tudták nem észrevenni, hogy nem gyógyítanak, csak TÜNETEKET KEZELNEK, akkor fordultak valami, általuk ígéretesnek ítélt alternatív megoldás felé. Így tett az amerikai dr. Terry Valsh is, amikor az őt tolószékbe kényszerítő sclerosis multiplex-szel nem tudott megbékélni, és keresni kezdte az autoimmun megbetegedések okait. Azóta felkelt a tolószékből és sokezer beteget segített a gyógyuláshoz vezető úton. A fentebb említett Kokavecz Kata is így került hozzá, mikor az elhatalmasodó autoimmun folyamatokkal hiába járt orvostól orvosig, csak a tanácstalanul széttárt karjaikat kapta segítség helyett. Miközben már felkelni is alig tudott, és kétséges volt, hogy a kisfiát látja felcseperedni.

Azt mondod, sarlatán? Legyen. De elvitathatatlan érdeme, hogy Terry Valsh tanítványaként hazánkba is elhozta a 2005-ben napvilágot látott ismereteket, miközben a British Medical Journal szerint egy új felfedezésnek min. 17 év kell, hogy bekerüljön az orvosi protokollba.

Tehát, kedves utolsó, kérdezőnek még 10 éve van hátra ahhoz, hogy az akadémikus orvoslás kezdjen valamit a betegségével. Pardon, állapotával. Tudom, mert én is megjártam a hadak útját. Jobbnál jobb "gyógyszereket" írtak fel nekem az elmúlt 42 évben, aztán azok mellékhatásaira további hatásosabbnál hatasosabb "gyógyszereket", amíg saját kezembe nem vettem a sorsomat, és ki nem tanultam a Funkcionális Medicina eddig ismert protokollját.

2022. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!