Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MR lelet értelmezésben tudnám...

MR lelet értelmezésben tudnám valaki segítségét kérni?

Figyelt kérdés
Több év után végre eljutottam kivizsgálásra, és most ismét vár rám egy kontrasztanyagos mr. Az eddigi leletből semmire nem jöttem rá. Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném. (Tudom, igen, ezért van az orvos :).)

2022. júl. 23. 00:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Írt a radiológus elemzést? Azt bemásolhatod. Képek alapján nyilván laikusként nem sokat tudok mondani.
2022. júl. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
MR operátor vagyok, ha akarod elküldheted privátba a radiológus által írt leletet.
2022. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A hídban bal oldalon 2 mm-es, jobb oldalon fronto-basalisan 1 mm-es, a bal oldalon parietalisan a corticalis régiót érintő néhány 1 mm-es FLAIR szekvenciában jelgazdag góc van. Bal parietalis régióban a dura kb 25 mm hosszan kissé vaskosabb.

Kisagy régiójában bal oldalon rendellenes érképlet abrazolodik a PICA régiójában.

Ez szerepel rajta. Esetleg valami ötlet? Kontrasztanyagos vizsgalatra utaltak vissza.

2022. júl. 23. 23:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Nemtom, mi a tosz lehet, de talán nem komoly, ha ennyit kell nézegetniük még kontraszttal is. Kellemesen nyugodt napjaid lehetnek. Miért csináltattál amúgy MR-t? Mi volt az indító diagnózis?
2022. júl. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
6 éve volt egy agyi haematomám, ájulás okozta. Azóta évről évre egyre rosszabb a memoriam. Koncentrációs és beszéd zavarok, folyamatos fáradtság, fejfájás, esek-kelek, mindent leverek… és egyre rosszabb..
2022. júl. 24. 01:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, valszeg valami ezzel kapcsolatos dolog lesz, hány éves vagy?
2022. júl. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

24

Valószínűleg tényleg emiatt van az egész. Csak a várakozás és a bizonytalanság … gondolom ismerős

2022. júl. 24. 01:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez szinte biztosan annak a következménye. Ha panaszt nem okoz, akkor nincs teendő szerintem, de neurológus tudja jobban.
2022. júl. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Panasz sajnos van boven… gyógyszert is hiába veszek be a fejfájásra, semmit nem ér.
2022. júl. 24. 17:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát így viszont nem túl jó a képlet. Mindenesetre a kontrasztanyagos vizsgálat eredményét meg kell várni.
2022. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!