Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet mérni azt, hogy...

Hogyan lehet mérni azt, hogy ki mennyire sugárzik?

Figyelt kérdés
Úgy tudom még egy banán is bocsát ki sugárzást, és az emberi test is. Szóval nem arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehet mérni a beérkező sugárzást, hanem a "kimenő" sugárzást lehet-e mérni valahogy? Vagy pont így mérik meg, ha valaki sugárfertőzött lesz, hogy amennyit "beszívott" annyit is bocsát ki?

2022. júl. 24. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Hivatalosabb forrásokból kéne tájékozódnod.
2022. júl. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Régen az ELTE Lágymányosi kampusz É-i épületében az Atomfizika tanszéken ki volt téve egy ilyen gép a folyosóra úgyhogy lényegében bárki lemérhetett bármilyen sugárzást teljesen ingyenesen és előzetes bejelentés nélkül, én is jártam oda "szórakozásból" mérni a sugárzást, de nem tudom meg van-e még a készülék, utoljára 2017 körül voltam ott.


Amúgy a banánnak tényleg erős volt a radioaktív sugárzása de valamit találtunk aminek még erősebb volt a banántól is pedig teljesen hétköznapi cucc, de nem emlékszem mi az.

2022. júl. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sugárzó szépséged mérhetetlen.

Sugárzik belőled az ész.

Sugar baby (rendben, ez sántít)

2022. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Z003 ***** válasza:
Pontosan erre való a geiger müller számláló. Amivel annak a sugárzását mérheted meg ami felé fordítod. Régebben gyakorlatilag elérhetetlenek voltak az átlag embernek de manapság már 10-30 ezres kategóriában elég jók léteznek.
2022. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet mérni.
2022. júl. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet mérni de minek? Az emberi szervezet egy alap háttérsugárzáshoz hozzá van szokva. A saját sugárzását elviseli.

A banán egy jó K40 forrás, nagyon jól kezelhető. A másik ilyenre én sem emlékszem már de az is egy magas kálium tartalmú gyümölcs vagy zöldség volt. Szintén jó kis stabil forrás, ha "veszélytelen" forrásra van szükség pl. GM cső ellenőrzéshez, vagy háttér mérésekhez.

2022. júl. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!