Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik vagy melyek azok a...

Melyik vagy melyek azok a széklet vizsgálatok amelyből kiderül, hogy milyen emésztési problémával àllok szemben?

Figyelt kérdés
Tüneteim az leginkább az alhasi fájdalom/görcs és hogy a székletem egy jó ideje megváltozott olyan irányban hogy kisebb nagyobb bogyók formájában jön ki csak. Székrekedésem olyan szempontból nincs, hogy napi rendszerességgel járok wczni.

2022. júl. 28. 08:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egyértelműen segít a diéta a széklet esetében is. Meg a probiotikum is segít, de nem tudok neked konkrét márkát ajánlani, mert nálam inkább a hasmenés szokott lenni, és minden baktériumtörzs mást csinál. Vannak sajnos, amik inkább rosszat tesznek, habár agyon vannak sztárolva.


De próbálj olyan terméket keresni, amiben inkább Bifidobacteriumok vannak, mert a tejsavtermelők (lactobacillusok) és a tejtermékekhez használt baktériumok, amik a kefírben, sajtban vannak, azok hisztamint termelnek, ami nekünk nem túl jó (pl. L. casei, L. Bulgaricus, delbrueckii, helveticus, S. thermophilus stb).


Az biztos, hogy a L. acidophilus székrekedést csinál, szóval azt is érdemes lehet kerülnöd.


A diéta amúgy csak egy tüneti kezelés, nem oldja meg a problémákat, és amúgy is tarthatatlan hosszú távon, én is folyton megszegem, mert muszáj enni néha zöldséget meg gyümölcsöt.


Székrekedésre nekem az vált be nagyon, hogy este beveszek két magnéziumot. Annak nincs semmi mellékhatása, sőt még hasznos is minden szempontból.

2023. júl. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ez nekem teljesen új volt. Köszönöm szépen a további hasznos információkat.

Nem nagyon tudom hogy vegyek-e probiotikumot vagy sem. Annyi mindent próbáltam már. Az útifű maghéj se segített. Hiába iszok napi 3 liter vizet. Valahogy nem akar összejönni a dolog.

2023. júl. 31. 21:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!