Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik vagy melyek azok a...

Melyik vagy melyek azok a széklet vizsgálatok amelyből kiderül, hogy milyen emésztési problémával àllok szemben?

Figyelt kérdés
Tüneteim az leginkább az alhasi fájdalom/görcs és hogy a székletem egy jó ideje megváltozott olyan irányban hogy kisebb nagyobb bogyók formájában jön ki csak. Székrekedésem olyan szempontból nincs, hogy napi rendszerességgel járok wczni.

2022. júl. 28. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez inkább tükrözés lesz szerintem, de jobb lenne azonnal orvoshoz menni.
2022. júl. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
háziorvos -> hasi UH -> beutaló gasztroenterológiára -> ott megmondják, hogy milyen vizsgálatok szükségesk.
2022. júl. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Voltam hasi UH-n ahol minden rendben volt, gasztroenterológusnàl is voltam aki különböző vérvizsgálatokat rendelt el az is rendben volt. Volt széklet calprotectin vizsgálatom ami szintén jó volt. IBS-C volt a diagnózis. De nem vagyok benne biztos hogy tényleg ez a bajom.
2022. júl. 28. 10:48
 4/12 Senior Séf ***** válasza:
Keress rá a Bristol skálára.
2022. júl. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta javultak a tüneteid? Kiderült valami?
2023. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem mondanám. Voltam gyomor és vastagbéltükrözésen tavaly októberben ott szerencsére nem találtak semmit. Azóta minden változatlan.
2023. júl. 16. 21:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Köszi a választ, hát annak mindenesetre örülök, hogy nem találtak semmi komolyat.

Nekem is ilyen tüneteim vannak, én is ott kötöttem ki, hogy IBS és fodmap diéta. A fruktózt egyértelműen nem bírom, annak a kerülése nálam nagyon sokat javított, de a többi szachariddal és fermentálttal is van gond.

2023. júl. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És végeztél fruktóz kilégzéses tesztet? A diéta segített a székrekedés ellen? Mesélj kérlek.
2023. júl. 19. 21:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Igazából még semmilyen teszten nem voltam.

A fruktózintoleranciát tudtam a legkönnyebben megállapítani, mivel nagyon fáj a hasam az almától, a méztől, a baracktól, meg a fruktózsziruppal édesített vackoktól. Illetve volt, hogy egész napos böjtöt csináltam, és csak egy kétdecis smoothie-t ittam egész nap, és utána úgy fájt a hasam, hogy borzalom. Ilyen esetben elég jól rávezet a problémára.


Ezen kívül próbálom kerülni a többi fodmap dolgot is (hagyma, kókusz, borsó, ilyesmi).

A legnagyobb probléma ezzel a hülye diétával, hogy pont a legegészségesebb ételeket kell kizárni. Alig van olyan zöldség vagy gyümölcs, amit panasz nélkül meg tudok enni. Ezért sajnos sokszor esem abba a hibába, hogy vackokat eszek (pl. chipset vagy csokit, mivel ugye azok nem okoznak semmilyen panaszt).


Nekem egyértelműen segít amúgy, a hasfájásban és a puffadásban is. Konkrétan gyerekkorom óta élek ezekkel a tünetekkel, és csak most felnőttként jöttem rá, hogy nem kötelező így élni.


De nagyon gyakran megszegem a diétát, mert egyszerűen nem bírom ki mondjuk egy isteni hagymaleves nélkül, vagy hogy ne harapjak bele egy csodaszép almába.


Emellett szerintem nagyon fontos megtalálni a megfelelő probiotikumot, csak sajnos a piaci kínálat egy katasztrófa. Általában olyan típusú baktériumtörzsekből állítják össze a kapszulákat, amik csak súlyosbítják a tüneteket (pl. L. casei, thermophilus vagy bulgaricus).


Aztán még szedek glutamint, ami elvileg segít regenerálni a bélfalat.

2023. júl. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tartalmas leírást.

A székleten is segített a fodmap diéta? Mert én még ezzel küzdök leginkább hogy ez a kisebb-nagyobb bogyós állagú.

Próbáltam én már chia magtól, ütifű maghéjtól, ilyen-olyan szereket, de nem volt semmi változás (max könnyebben jött ki a dolog).

Esetleg egy probiotikum kúra segíthet?

2023. júl. 21. 21:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!