Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A TB-s pszichiátriákon miért...

A TB-s pszichiátriákon miért osztogatják annyira könnyelműen a (kamu) diagnózisokat meg a gyógyszereket?

Figyelt kérdés

2022. júl. 28. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Miből gondolod ezt?
2022. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Az érintett pszich.betegek elég nagyrészének nincs betegségtudata. Ebből kifolyólag lekamuzzák a szakember diagnózisát.
2022. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És olyan miért van, hogy valakit látott 6 orvos (pszichiáter), és ebből a fele (!) gondolta igaznak valaki diagnózisát? (Ez sem velem történt, hanem láttam)
2022. júl. 28. 15:28
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
3: konkrétumok nélkül nem lehet erről véleményt mondani.
2022. júl. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Amúgy innen is jön a kérdés hölgyek, urak:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


"Ne szépítsük, 10 perc alatt kapsz bno kódot gyógyszerrel."


"#7 tévedsz kicsit sok az a 10perc. Nekem 5perc alatt adtak diagnózist és gyógyszert. Közbe úgy kellett volna beszélni az életemről, meg a gondjaimrol, hogy egy 3. személy is ült bent."

2022. júl. 29. 12:33
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Ja, persze... Két esetből extrapolálsz...


Nem túl bölcs dolog!

2022. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akinek már volt dolga pszichiáterekkel, az pontosan tudja, hogy a kérdező nem túloz.

Csak a legutóbbi esetemet felhozom példának: új pszichiáterhez mentem első alkalommal egy hosszabb kihagyás után. A nő nagyjából az alkalom első 10 percében eldöntötte, hogy mi a bajom, és ahhoz tartotta magát végig. Nem vette a fáradságot, hogy jobban felmérje a helyzetemet, és alapból nem is lehetett volna egy teljes kivizsgálás, mert csupán 35-40 percet töltöttem bent, nem volt több idő rám. Állítólag valami félreértés miatt történt, és túl sok volt aznap amúgyis az új beteg. Bő fél óra alatt így meglett a diagnózis, meglett a gyógyszer, minden szuper. Csak épp a problémáim háromnegyedét nem tudtam elmondani sem. Az ilyen apró dolgok, mint például hogy miközben mondom a tüneteimet, még elintéz két telefont, egyeztet az asszisztenssel, már csak hab volt a tortán.

Tudom, hogy nagyon könnyű a pszichiátriai betegeket őrültnek beállítani, akiknek annyi eszük sincsen sajnos, hogy realizálják azt, hogy bajuk van, de ha egyszer majd talán túl lépsz ezen a felszínes és rosszindulatú hozzáálláson 2-es, akkor észre fogod venni, hogy ez a rendszer rengeteg sebből vérzik.

Az ilyen 10 perces diagnózisok meg a szakemberhiányból, a túlterheltségből fakadnak, nincs idő egyszerűen egy teljes kivizsgálásra és odafigyelésre a páciensre, de ettől ezek még nem lesznek helyes dolgok.

2022. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!