Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórtörténet hozzáférhető egy...

Kórtörténet hozzáférhető egy orvosi asszisztens számára?

Figyelt kérdés

Járok pszichológushoz (állami) és néha ő is visz föl pár jegyzetet a számítógépbe.Pár dolgot amit mondok neki,ez hozzáférhető a háziorvosom vagy az ő asszisztense számáta? Ha igen,akkor miért mondják annyiszor pláne pszichológusok és pszichiáterek,hogy nekik a titoktartást komolyan kell venniük,ha pl.egy asszisztens belép a rendszerbe és elmondja bárkinek.Volt is egy hasonló példa,egyik ismerősöm balesetet szenvedett és az asszisztens szolgálatta az infókat a kíváncsi városlalókaknak,milyen műtét végeztek az illettőn stb.Rendben van ez így?

Pl a lelki gondjaimat azért merem elmesélni egy szakemberek,mert bízom benne és tudom,hogy kettőnk közt marad.



2022. aug. 4. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvosnak a speciális beléptető/azonosítójával elérhető az adatbázis. Gyakran testálják rá az asszisztensre az adminisztrációt, akinek odaadják ilyenkor az azonosítót. Édesanyám ápoló, és ő is hozzáfér mindenféle kórtörténethez.
2022. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez eléggé komplex. Alapvetően akármit is lát vagy megtud rólad, akkor azt nem adhatja tovább, főleg nem egy kívülálló számára. Az adatokat csak a gyógyítással összefüggően lehet felhasználni. A pszichiáterednél nem tudom, hogy a jegyzetek, kórtörténet mennyire hozzáférhető az asszisztense számára, de ha nem az adott területen dolgozik valaki, akkor máshol csak az EESZT-ben tudja megnézni, ha nincs letiltva vagy van hozzáférése.
2022. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez a balesetet szenvedett ismerősömnél történt meg.Én a helyébe nem lettem volna boldog,mert nem tartozik a városra,hogy épp mit csináltak vele,ha ő elakarja mesélni,ha felépült tegye meg.Emiatt az eset miatt kezdtem aggódni,hogy ennyit ér az úgynevezett titoktartás. Tudok konkrét eseteket,amikor az egyik asszisztesns ismerősöm,elhunyt betegeről fecsegi ki,hogy mibe haltak meg.Oké,úgyis kiderül,de szerintem ez nem helyes.Kis vásroban élek,nyilván egy metropolisban nem érdeklik az ilyenek az embereket.
2022. aug. 4. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát én egyszer kerültem még általános suliban kellemetlen helyzetbe hasonló dolog miatt, mert ugye az iskolaorvos egyszerre 3 gyereket hívott be. Aztán egy gyerekkori betegségemről kérdeztek, amit nem akartam volna sosem elmondani másoknak, persze a másik kettő rögtön leadta a drótot mindenkinek, másnap mindenki tudta még a tanárok is, utána meg amiatt szivattak agyba főbe.
2022. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!