Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A magyar egészségügy miért...

A magyar egészségügy miért háríthat el minden felelősséget magáról?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha van egy kockázatosabb beavatkozás, rögtön íratják alá a papírt a beteggel, ezzel minden felelősséget áthárítva rá. Ha van egy meglévő betegség, akkor egyből a beteg magánéletében kezdenek vájkálni és ráfogják hárítani, hogy biztosan ő a hibás a beteségéért, mert nem megfelelő életmódot folytatott, stb.


Az orvost terheli egyáltalán valamilyen felelősség a beteg iránt ma Magyarországon, vagy semmilyen kötelezettségük nincs már? Mert erről nem találtam érvényes jogszabályokat, de aki tud az kérem linkelje be, mert másoknak is hasznos lehet. Érdekelne, hogy konkrétan milyen kötelezettségei vannak az orvosnak és az ellátóhelynek és mely jogszabályok vonatkoznak erre.



2022. aug. 5. 03:09
 1/3 A kérdező kommentje:

Ha beírod a google-be, hogy az orvos kötelezettségei nem sok találatot ad ki, de ha a beteg kötelezettségeiről van szó úgy már annál inkább...



Azért találtam pár dolgot, hátha másokat is érdekel, bár a jogszabályok is úgy vannak megírva, hogy az kész vicc..:



[link]



[link]



[link]

2022. aug. 5. 03:22
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

[link]

A jogszabályok:

[link]

Tipikus troll kérdés, csak hogy vitát indítson, abból is a leggyengébb fajta!

2022. aug. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb. olyan, mint mikor elmész egy kórházba és a beteg jogai ki van függesztve, de az orvosé, szakdolgozóé hol van?
2022. aug. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!