Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek a felelőssége lenne egy...

Kinek a felelőssége lenne egy esetleges koronavírus okozta egészségügyi ellátórendszer összeomlás és ebből fakadó ezrek halála?

Figyelt kérdés
Gyurcsány, Soros, EU, migránsok, ellenzék?

2020. nov. 7. 06:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon sokak közös felelőssége lenne különböző mértékben.
2020. nov. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Orbáné. Nem Gyurcsány van kormányon és nem is Soros.
2020. nov. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%
Ilyen nem lesz, mert Magyarországon mindenkinek jut elég hely, van elég kórházi ágy és lélegeztetőgép.
2020. nov. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
2esmek van igaza. Az adott kormánynak kell fenttartania aki kormányon van. De nem hiszem hogy attól a virustol amit hazaküldenek kifeküdni, hogy összeomlanánk.
2020. nov. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%

A vírusé.

Hiába hibáztatják Orbánt, ez egy olyan csapda amiből nem lehet jól kijönni. Két ellentétes és egymást kizáró érdek között kell egyensúlyoznia. Az egyik a néhány tízezer zömmel idős krónikus beteg érdeke, akik a kiemelten veszélyeztetett csoport, nekik a teljes le állással lehetne egy kis plusz időt adni. De szögezzük le hogy többségük a kora és az alapbetegsége miatt eleve olyan állapotban van hogy már hálni jár bele a lélek, ha nem a korona akkor kb. az első hideg szél vinné el őket.

Szóval ezzel az érdekkel áll szemben a kb. 10 millió “életképes” magyar érdeke, akiket különösebben nem veszélyeztet a fertőzés és akiknek anyagilag és egzisztenciálisan létkérdés hogy a gazdaság működjön.

Na most Orbán e között a kettő között egyensúlyozik, próbálja az országot működtetni, hogy az emberek megélhetése biztosítva legyen, mindezt úgy, hogy ne szaladjon fel nagyon a halottak száma.

Tudom hogy mindig mindenki mindent jobban tud, de most komolyan, hogy lehetne ezt jobban csinálni? Ha engem ültetnének a helyébe, én sem tudnám jobban csinálni. Biztosan nem lehetetlenítenék el egy leállással 10 millió embert anyagilag és egzisztenciálisan azért, hogy párezer idős krónikus betegnek adjak plusz három hónapot.

2020. nov. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
#5 Még most sem tűnt fel, hogy nem csak 70-80 éves, nagyon beteg emberek halnak bele?
2020. nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%

"Na most Orbán e között a kettő között egyensúlyozik"


Szerintem senki se állította, hogy könnyű dolga lenne, de nem azért lettek megszavazva, hogy ilyenkor is helytálljanak?


+ már nagyon régen túl vagyunk azon, hogy olyan metafórákban gondolkodjunk, hogy csak a vírus a hibás, a kormány nem. A kormány elmondása szerint itt már mindenki más hibás volt, csak ők nem. Nagyon nehéz ezt úgy továbbvinni, hogy amikor szorul a hurok, hoppá, senki se tehet semmiről, ti voltatok a buták kedves indivídumok.

2020. nov. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

5! "Ha engem ültetnének a helyébe, én sem tudnám jobban csinálni." A kiskésit!! Ez aztán az önkritika! De mégis, kit tisztelhetünk benned kedves kérdezö, hogy még te sem tudnád jobban ..... De nem baj! Nem a te dolgod.

A válaszok nem tudom miért csak a leállitásrol, bezárkozásrol szolnak. Rengeteg más lehetösége lenne a kormánynak/OVnak másképpen, jobban kezelni a járványhelyzetet. Kezdve az öszinte kommunikáciotol a teszetelések, kontaktuskutatásokon keresztül egészen addig, hogy a kötelezöen viselt szájmaszkokat ne terhelje 27% ÁFA.

2020. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Azoké, akik nem vették komolyan a figyelmeztetéseket!
2020. nov. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
A vírussal riogatóknak! Olaszországban ennek hatására leléceltek az egészségügyi dolgozók olyan számban, hogy ez okozta az egészségügy káoszát. Nálunk meg már eleve nincs elég ember könyörgöm, a vírusriogatók miatt pedig özönlenek egy kis szárazköhögéstől megrémült emberek és telnek a fertőzőosztályok ilyenekkel. Ahol nincs para ott nincs baj sem, ahol folyamatos a riogatás ott egy sima influenzaszezonba is bőven beszakad az egészségügy. Nem a kovid hibája lesz, de rákenik majd.
2020. nov. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!