Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha mindent úgyis magadnak...

Ha mindent úgyis magadnak kell megoldanod, saját magad kihúzni a bajból, vagy fejlődni, akkor egy pszichologus mégis miben segítség?

Figyelt kérdés

Problémák pl depresszio, netfüggés, vagy bármilyen más függésre hajlam, notorius késések, lúzerkedések (pl ha nincs kedvem, nem megyek be dolgozni egyszerűen), függések másoktól.pl szülői segítség felnőtten; ezek hatalmas jellemhibák(akadályoznak az életvezetésben, anyagi gondokat szülnek stb), szenvedés, blokkok, deffektek a személyiségben.


De eddig akarkivel beszéltem aki szakember, semmi értelme nem volt.

Mire valo egyáltalán egy pszichologus? Mit lehet belőlük kinyerni? Vagy hagyjam a pszichologusokat, coach tanácsadókat?



#pszchologus feladata
2022. aug. 7. 13:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
62%
Segít elb***ni az idődet és pénzedet.
2022. aug. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Talán olyan mint egy tréner, mindig meggyőz arról, hogy érdemes továbbmenni.
2022. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő emberi kapcsolódásod van vele (anélkül nem működik!) segít átdolgozni a magaddal hozott negatív világképet (sématerápia, automatikus negatív gondolatok). Sokszor az ember nem is látja, min kéne változtatnia, nem képes a saját gondolkodásmódjából kilépni. A pszichológus új megoldási módokra hívja fel a figyelmét, és kíséri ezek kipróbálásának útján. A hatékonyság alapfeltétele a szenvedésnyomás. Ha nem akarsz ellene tenni, még nem fáj eléggé. Úgy is lehet élni, csak nincs semmi értelme, ha élvezhetően is lehetne. Milyen szakemberrel beszéltél eddig? Mindenesetre nem egyszer kell beszélni, az semmi, hanem egy hosszú folyamatot elindítani.
2022. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Ha mindent úgyis magadnak kell megoldanod"

Ez már eleve egy hibás feltételezés.

Másrészről még ha valamit magadnak is kell megoldanod, az nem jelenti azt hogy mások nem mutathatják meg, hogyan csináld, vagy ne jelölhetnének ki neked egy irányt, vagy szimplán vezethetnek rád téged valaminek a megoldására.

2022. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De szépen leírta valaki akkor azt hogy mi LENNE a feladatuk, amit bem végeznek el..


Annyi megvolt mondjuk hogy szerinte gyerekkori tévhitem hogy mindog másokra szorulok, függő vagyok másoktól, szerencsétlen mulya vagyok, és javasolja vessem le ezt a tévhitet es ne önigazoljam magam egy életen át.


Nem értek azzal egyet ha nem szenvedsz eléggé akkor nem vagy motivált. Én már voltam padlón amikből felálltam. Addig vagyok csak motivált. De aztán megint nem megyek be pl dolgozni vagy megint lever a depresszio vagy bármilyen pl netfüggés. Munkahelyen is neki állok netezni.


Annyi még amit kaptam hogy: szerinte nem vagyok mulya, meg segitsegre szoruló árva, let's go, bármit ha kitalálok epítsem fel, érjem el.

Es mai nap is depi notorius késés függések ezek leblokkolnak es nem dolgozom es megint kezdődik a baj.

2022. aug. 7. 13:44
 6/12 A kérdező kommentje:
(Arrol nem is beszélve, hogy másik pszichologus meg egyenesen kiröhögött amikor a depresszióm írtam le.)
2022. aug. 7. 13:45
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Nahát kevesebb tapasztalatom van pszichológusokkal, de úgy látom, hogy nem vesztettem semmit. A coach ugye az, aki semmihez se ért azon kívül, hogy megmondja a tutit? A pszichológusok közül a klinikai szakpszichológus az, aki problémák megoldásával is foglalkozhat.
2022. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hányszor voltál? És minek írod ki a kérdést, ha csípőből elutasítod a választ? Ezért kár volt a billentyűzetemet koptatnom.
2022. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én még csak tematikát sem látok abban amit egy pszichologus konkretan csinál.

Mert ugy képzelném el hogy vannak pontok

1. A páciens helyzetének problemainak megismerése, azaz beszéljen beszéljen a "beteg"

2.a problémák okainak feltárása, a személyiséghibák megtalálása, azok kialakulásának indokainak felvázolása pl gyerekkori trauma vagy akármi

3. Értékelés, hogy gyökeres változás elérhető e vagy csak tünetileg kezelhető (pl narcisztikusak dühkitörései csak tünetileg kezelhetők hogy legalább ne öljenek, de alapvetően az ember maga nem változtatható meg soha, ha súlyosan sérült)

4. Téves gondolatmenetek irányítása, a gondolatok kiszélesítése, stb amiket írtak alternativák megtalálásában segitség, nyomonkövetés az alkalmazásban stb

Egyebek

- Valahogy függésmentessé tenni a függőket, elvégre drogelvonók is erre vannak szakosodva.

- Depressziokezelés, elsősorban nekik kene tudnia hogyan kell kezelni, ha mar a csóri beteg erre képtelen

- es egyáltalán elindítani valakit a fejlődes utján egy jó irányba.

2022. aug. 7. 14:13
 10/12 A kérdező kommentje:
8. Hol utasítok én el válaszokat?
2022. aug. 7. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!