Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Testképről, az emberek saját...

Testképről, az emberek saját testéhez való viszonyáról és ezek zavarairól szóló tantárgyra kellene kiselőadást készítenem, van valami ötletetek, milyen témában lehetne ezen belül?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, mint pl. anorexia, bulémia, börtönviseltek viszonya a testükhöz stb.

Viszont ezekről már sok szó volt, tehát valami olyanról szeretnék beszélni, ami eddig még nem került terítékre.


Van egy olyan ötletem, hogy mi lenne, ha súlyos pszichiátriai betegek (pl. depressziósok, személyiségzavarosok, skizofrének stb.) és a testükhöz való viszonyról keresgélnék valamit, de lehet, hogy erről még nem sokan írtak :/


Ja és ez csak egy szabadon választható tantárgy, nem egy fontos valami, és nincs sajnos sok időm ezzel vacakolni, szóval olyan téma kéne, aminél elég az internet, és ne kell könyvtárba járnom.


Előre is köszönöm!:)



2015. máj. 20. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó az ötlet, ami felmerült benned.

Nekem még ezek jutottak eszembe, ha nem muszáj, hogy testképzavar benne legyen: ideális testkép váltakozása az évtizedek, századok során, kultúrák közötti különbségek az ideált illetően

2015. máj. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hol tanulod ezt a tárgyat?

2 kredites?

2015. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az adonisz komplexus keveset tárgyalt, de jó téma.
2015. máj. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3: Jé, ezt nem is ismerem! Tudsz ajánlani irodalmat hozzá?

hol lehet tanulni róla? Témábavágó végzttséged van?

2015. máj. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3: És miylen ritka témákat tudsz még?
2015. máj. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jé, tényleg! A kulturális különbségek...basszus, pedig ez nekem is eszembe jutott már, de tökre elfelejtettem.

Nah ez jó lesz, erről sok helyen olvasni, köszönöm!:)))

2015. máj. 20. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó cikk róla: [link]
2015. máj. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!