Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha ki kellene értékeltetnem...

Ha ki kellene értékeltetnem egy laborleletet, de nincs módom háziorvoshoz elmenni, akkor milyen magánorvossal lehet erről konzultálni?

Figyelt kérdés
Belgyógyász foglalkozik ezzel?
2022. aug. 7. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy általános vérképet magad is ki tudsz ertékelni ha nincs nagy meg sok eltérés. Egyebként meg maganlaborhoz fordulnék inkább ott tudnak választ adni mindenre. Mikor ott csibáltattam ki is értékelték. Belgyógyászaton csak akkor foglalkoznak ilyesmivel ha ők adták a beutalót. De a haziorvoshoz amúgy nem értem miért kéne elmenned. Látja a laborod a rendszerben. Hívd fel vagy írj neki egy emailt és elmondja a véleményét a leletedről. Ezért nem kell odamenni.
2022. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ki adta a beutalót? Azt hívd fel, hogy mondjon véleményt.
2022. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A háziorvos szabadságra ment egy hónapra.


A leleten látom pl. hogy a koleszterin magasabb, mint kellene, ezt én is észlelem, de hogy erre milyen további vizsgálat kell, ha kell, azt az orvos tudja megmondani gondolom.

2022. aug. 8. 07:48
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
ha csak a koleszterined magasabb azt könnyen tudod csökkenteni.
2022. aug. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért az nem a világ vége. Mégis hogy érzekeled? Nekem is magasabb de ezt nem lehet érezni max mikor már betegséget okoz. Mennyivel magasabb? Egy kis eltérésnek nincs nagy jelentősége elfejeted a zsíris meg cukros kajákat és nyugkdtan kivárhatod vele a háziorvos nyaralását. Ha meg nagyon magas akkor az orvosnak mindig van helyettese. Sosem mennek el szabira anélkül. De a rendelőben bármelyik masik orvoshoz is fordulhaszt ilyen esetben. Ne legyél már tehetetlen.
2022. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mennyire magas a koleszterined?

Ha 5,3 az össz, az még elmegy.

Ha 7 körüli, az már eléggé magas, bár minden orvos mást mond. Az enyémtől minden orvos hátast dob, hogy ennyi idősen ennyi, de aztán némelyik legyint, hogy nem okoz gondot, némelyik nyaki ultrahangot javasol.

Amúgy ha magas, szinte lehetetlen csökkenteni. A máj termel túl sokat belőle.

2022. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a koleszterin magas, egyél kevesebb transzzsirsavat (nápolyi, keksz stb) és kevesebb állati zsírt (zsíros húsok, tejszin stb).

3 hónap múlva mehetsz kontrollra. Ha nem megy le, gyógyszert kell feliratnod

2022. aug. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!