Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen egy vesekő zúzás?? Men...

Milyen egy vesekő zúzás?? Mennyi ideig tart ??

Figyelt kérdés

2022. aug. 13. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Helyi erzestelenitesben vegzik, gyerekeknel altatasban mert elegge mozdulatlanul kell hozza fekudni. Hogy meddig tart, az erosen fugg a ko vagy kovek meretetol, szamatol, elhelyezkedesetol.


Urologusod mit mondott?

2022. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Jobban jársz savas étrendel, sok alma ecetesebb dolgok dinnýék facsartlevek teák borok sörök , zsiros olajos feherjedús elelmek tiltón.
2022. aug. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
#2 ha mar kialakult a veseko, ezzel a savas baromsaggal mar hiaba probalkozik. Veseko is tobbfele van, egyetlen dietat javasolni mindegyik ellen minimum kuruzslas.
2022. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1.5 cm vesekővem van 1 db ..

De nagyon félek a zuzástól .. :(

2022. aug. 15. 09:09
 5/10 anonim ***** válasza:
A mutettol en a helyedben jobban felnek, magatol ugyanis nem fog elmulni.
2022. aug. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

És éhgyomoral kell menni ??

Vagy szabad előtte enni-inni ??

2022. aug. 16. 07:59
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Orvosod mit mondott? Kaptal mar idopontot? Kaptal hozza tajekoztatot is?


Esku nem ertem miert itt kell hisztizni meg buta kerdeseket feltenni amikor van orvosod akitol ezeket ugyis megtudod idoben.

2022. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Nekem csinálták, semmi extra, félig ki voltam ütve, utána hánytam egyet, aztán kijött a kő. Annyira volt fájdalmas, mintha vki fricskázná a hátad, inkább vicces volt. De megjegyzem én kórházba voltam befektetve előtte, előkészítettek rendesen. Megjegyzem nem Magyarországon volt, hanem Romániában. Itt valószínűleg nem fognak veled emberként bánni, hanem felhajítanak a futószalagra és ha defektes vagy, kidobnak mint a szegeny kiskakasokat a húsdarálóba.
2022. aug. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Megjósoltam magamnak. Pont olyan volt. Nem sok mindent bantam meg az eletben de ezt a mostani zúzast igen. Rettenetes volt, megértettem, hogy régebb miért adtak az embereknek valamit amire ráharapjanak, ha fájdalmas dolgot kellett elszenvedjenek. Kivert a víz, reszkettem és azt hittem széttörnek a fogaim a szorítástól. Nagyon sovany vagyok, nem volt izom/zsír ami felfogja az ütések egy rèszét, olyan volt, mintha ketesztre feszítenèk a vesémet. Jobban fájt mint egy 10/10-es vesegörcs. Utàna annyira sírtam, h az orvossal is csak egy óra múlva tudtam beszélni. Borzasztó volt. Az asszisztensnő pedig nem akarta megengedni, hogy megegyem az ebédet, amit a kórházbn kaptam, mindenféle hülyeséget mondott, hogy amíg vères a vizelet, addig nem lehet enni, aztán meg azt mondta, takarodjunk már haza, nincs dolgunk? Volt akinek 3 napig véres volt, azt itt akarjuk megvárni a padon? De vègül nem érdekelt, megettem. Biztos nagyon utált, mert haza akarták vinni a takarítónővel, hallottam, mikor megbeszéltèk. Arról nem bestélve, hogy papíron másnapig bent feküdtem, miközben az egész napot a folyosón töltöttük és délután kiraktak. Ketten úgy mentek haza, hogy még vért pisiltek.

Szóval itt tart az egeszségügy.

2022. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Üdv. Aki esetleg fél, mert laparoszkópos, vagy ESWL zúzása van, annak drukkolok, és ne aggódjon. Engem augusztus végén műtöttek 2db 1cm, illetve 2db 4mm kővel. Helyileg érzéstelenítést kaptam, és jelezni szeretném, hogy az sokkal kellemetlenebb volt mint maga a műtét. Ébren voltam, és mindent láttam a képernyőn. 1 napig tartottak bent, mivel az érzéstelenítő kb 10 órával később ment ki belőlem. Másnap a katéter kivétele jött, ami szintén kellemetlen volt, mivel nem aludtam éjszaka, és fáradt nyűgös voltam.

Műtét alatt behelyeztek egy Dupla J stentet is, ami megkönnyebbíti a vizelet távozást a hólyagokba, mivel a doki szerint nagyon rondán sérült az uréterem.

Eleinte kellemetlen, és nagyon rossz lesz a vizelés, csíp, ég, de sokkal jobb, mint egy vesekővel szenvedni. Én 1 hét múlva megyek vissza stent kivételre, és ott bevizsgálják a kövemet is.

Amit tanácsolnék, hogy 1 hétig csak tiszta víz (minimum 3L) elosztva, és minimális savas étel fogyasztás, amibe a citromos dolgok is tartoznak.

2023. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!