Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az oltás- és korlátozás...

Az oltás- és korlátozás fanatikusok ehhez mit szólnak?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát egyre több ember hal meg a korlátozások hatása, elhalasztott és elmulasztott kezelések miatt mint maga a vírus miatt.


Már csak azt kéne a hatalmas tudásukkal megmagyarázniuk, hogy ez a többlethalálozás az elmulasztott kezelések miatt vagy az oltás mellékhatásai miatt történnek. Egyelőre hivatalosan az elmulasztott kezelésekre fogják. De legalább ennyit is beismernek hivatalosan, ez nagy dolog.


2022. aug. 19. 17:00
1 2 3
 1/26 Kólauborkával ***** válasza:
98%

Ez van olyan orritáló, mint amikor valaki azért filáz valakit, mert nem oltatta be magát….

Le lehetne szállni a témáról, mindenki maga dönthette el beoltatja-e magát, egyik sem számít istennek, sem szarnak bárhogy is döntött, de tudod mit, adok egy buksisimogatást, mert nem oltattad be magad, most örülsz?

2022. aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%

Ugyan nem vagyok fanatikus, csak egy halandó...

Ha a Covid miatt hal meg valaki, akkor a Covid miatt halt meg.

Ha a Covid miatt kellett bevezetni egy rendelkezést, ami miatt valaki meghalt, akkor is a Covid miatt halt meg.

Ergo tökmindegy, hogy közvetlenül, vagy közvetve, ha a Covid tehet róla, mint kiindulópont. Ez egyszerű logic. :D

2022. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

2


Hát elég gyatra logic :)


Ha a Covid miatt hal meg valaki akkor közvetlenül a Covidot okozó vírus miatt hal meg. Ne próbáld menteni a menthetetlent :)

2022. aug. 19. 17:39
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legyél szíves kifejteni bővebben a te nem-gyatra logikádat, és alátámasztani, hogy az én verzióm miért nem állja meg a helyét! :)
2022. aug. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

4


Egyszerűen mert a cikk is az én logikámat használja.

De publikálhatsz egy ellencikket esetleg a te logikádnak megfelelően :)

2022. aug. 19. 17:47
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elolvastam a cikket, de továbbra sem fejtetted ki a te logikádat. Hacsak nem te vagy Sarah Knapton.

Továbbá az én állításomat sem cáfoltad meg alátámasztásokkal. :)

2022. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Jobb helyekről bezzeg egyből törlik ezeket a veszélyes konteógyártókat.

Mert ha még esetleg a korlátozásokat nem kevernéd össze az egészségügy leállításával...

2022. aug. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

7


Be volt fagyasztva Covid gyanánt az ellátás vagy sem?

2022. aug. 19. 18:18
 9/26 Z003 ***** válasza:
100%

Szerintem részben mindkettőtöknek igaza van részben, legalábbis a halálokok megnevezésében. (A többi témához én nem szeretnék hozzászólni)


Ha valaki korábban egészséges és elkapja a covidot, majd meghal tőle az egy "tiszta" covid okozta halál.


Ha valaki akinek van valami súlyos betegsége, ami valószínűleg pár éven megölni vagy súlyosan korlátozná az életét, de jelenleg nincs életveszélyben és stabil. Majd elkapja a vírust és meghal, az akkor is a covid miatt halt meg, így az is "covid halál". Mivel addig stabil volt az állapota és a covid miatt lett rosszabbul.


Viszont szerintem jobb lett volna ezeket külön kezelni. Hogy tisztább belátást kapjunk abba, hogy az addig egészséges embereknél és a már alapból betegeknél milyen a halálozási arány. Mivel így kicsit súlyosabbnak tűnő adatokat kaptunk az egészségesekre nézve, és alulbecsültet a betegekére.


Persze ez elég nagy extra terhet jelentett volna az amúgy is széteső egészségügyi rendszerre. És nem is vagyok benne biztos hogy megoldható lett volna, vagy kitudja lehet vannak ilyen felosztások is csak azok nem publikusak.

2022. aug. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
100%

Azt sem árt számításba venni, hogy a korlátozások miatt eleve sokkal kevesebb ember halt meg a Covid miatt, mint ahányan meghalhattak volna. Hisz az 1-2%-os alap mortalitásra még pluszban rá jön az az 5-10%, akiknek olyan súlyos tünetei lettek hogy egészségügyi ellátásra szorultak. A korlátozások lényege pedig épp az volt, hogy az egyszerre ellátásra szoruló emberek számát növelje. Alapvetően nem az össz fertőzött lett kevesebb, csak nem mind egyszerre kapták el.

Ugyanis akkor lettek volna igazán tömeges halálozások, ha ezek az esetek telítik az egészségügyi rendszert. Így is rengeteget nőttek a várólisták, gondolhatod hogy amúgy mi lett volna. Nem csak a covidban elhunytak száma lenne sokkal magasabb, de az összes többi betegségben elhunytak száma is, mivel közülük is még kevesebben jutottak volna ellátáshoz, mint emígy.

Szóval gondolkozz is, hogy mit pontosan mivel is hasonlítasz össze!

2022. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!