Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Angliába költözés esetén mi...

Angliába költözés esetén mi lesz a TB-vel? Hogyan lehetnék biztosított?

Figyelt kérdés
Én most fejeztem be az egyetemet, szóval hamarosan nem lesz már TB-m. Férjemmel együtt költözünk ki Angliába, ha minden jól megy pár héten belül (az ő munkáltatója szponzorál minket, intézi a vízumot stb, már csak a pontos dátumra várunk). Szóval nekem jelenleg nem lesz munkám kint, csak neki. Mit kéne tenni, hogy biztosítva legyek? Magyarországon kellene fizetni TB-t? Találtam ilyet is, hogy Európai Egészségbiztosítási Kártya, ez elég lenne? Valakinek hasonló tapasztalat?
2022. szept. 7. 10:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Az megvan, hogy brexit???? Anglia már nem az EU tagja!!!


Amúgy pedig még az EU-s országokban se érvényes az EU-s biztosítási kártya, ha tartósan kiköltözöl.

2022. szept. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

némi korrekció.... max. sürgős (pl. baleseti) ellátásnál veszik figyelembe


[link]


de tartós kintlét esetén felejtős...

2022. szept. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, mint láthatod megvan a brexit, nem véletlenül írtam, hogy vízum van intézve.

Én is a sürgős ellátásra találtam ezt a kártyát, de egyszerűen annyira nehezen találok infókat, hogy valamilyen személyes tapasztalatra lettem volna kíváncsi

2022. szept. 7. 13:11
 4/13 anonim ***** válasza:

3: le van írva, hogy az EU kártya mikor és mire érvényes.

Turista célú, vagy üzleti (rövid) út esetén adódó sürgősségi ellátásra.

Tartós kinttartózkodás esetén NEM érvényes.

Rendezned kell kint az egészségbiztosításodat.

Meg kell nézni, hogy a férjed EÜ biztosítását nem lehet-e úgy kibővíteni, hogy háztartásbeli (nem dolgozó) feleségre is érvényes legyen. Nyilván több pénzért...

2022. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És vajon Magyarországon addig érdemes lenne fizetni a TB-t, ameddig kint nincs munkám?
2022. szept. 7. 15:39
 6/13 A kérdező kommentje:
Mármint én nem akarok háztartásbeli lenni egyáltalán, amilyen gyorsan csak lehet, munkába állok
2022. szept. 7. 15:39
 7/13 anonim ***** válasza:
5: azt a havi 8ezret mindenképpen érdemes lenne befizetned, utána pedig kijelentkezel a magyar TB-ből...
2022. szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Itt is kifejezetten le van írva, hogy csak ideiglenes tartózkodás esetén érvényes..


[link]


"Mi az Európai Egészségbiztosítási Kártya?


Egy olyan ingyenes kártya, amelynek révén ideiglenes tartózkodása során Ön az EU bármelyik 27 tagállamában, valamint Izlandon, Lichtensteinben, Norvégiában és Svájcban igénybe veheti az állami egészségügyi ellátást,"

2022. szept. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Megértettem, hogy az a kártya nálam nem opció, ezért keresek mást
2022. szept. 7. 15:48
 10/13 BeefEater ***** válasza:
100%

Az angol "TB" nem munkaviszonyhoz kötött, ha itt élsz kapsz egészségügyi ellátást. Annyi kell, hogy legyen national insurance number-ed, de ez egyébként is kell a munkavállaláshoz is, szóval a vízummal úgy is meglesz.

Utána mikor már van lakcímed regisztrálhatsz háziorvoshoz, akkor kapsz egy NHS Number nevű dolgot is (de ha ilyened nincs, akkor is el fognak látni)

2022. szept. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!