Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Angliába költözés esetén mi...

Angliába költözés esetén mi lesz a TB-vel? Hogyan lehetnék biztosított?

Figyelt kérdés
Én most fejeztem be az egyetemet, szóval hamarosan nem lesz már TB-m. Férjemmel együtt költözünk ki Angliába, ha minden jól megy pár héten belül (az ő munkáltatója szponzorál minket, intézi a vízumot stb, már csak a pontos dátumra várunk). Szóval nekem jelenleg nem lesz munkám kint, csak neki. Mit kéne tenni, hogy biztosítva legyek? Magyarországon kellene fizetni TB-t? Találtam ilyet is, hogy Európai Egészségbiztosítási Kártya, ez elég lenne? Valakinek hasonló tapasztalat?
2022. szept. 7. 10:51
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ilyen válaszra voltam kíváncsi
2022. szept. 7. 19:56
 12/13 anonim ***** válasza:

#11: lehet, hogy tetszik az elképzelésednek, de ennél árnyaltabb a helyzet!!!


"Baleset és életveszélyes állapot esetén a sürgős orvosi ellátás mindenki számára ingyenes Angliában, beleértve külföldi turistákat is."


Tehát nincs ingyen mindenféle ellátás, pusztán a sürgősségi, életveszély esetén!


Itt a linken a további infó:

[link]


"Változás 2021 Január 1-től


Az újonnan jövőknek, mindazok akik 6 hónapnál további tanuláshoz vagy munkavállaláshoz esteleg vállalkozáshoz igényelnek vízumot, a vízum igényléssel együtt egy egészségügyi felárat – IHS vagyis immigration health surcharge is kötelező fizetni, amely tanulóknak £470/év és munkavállalóknak £624/év. Ezt az összeget a vízum teljes időtartamára egyben kell kifizetni a vízum igényléssel egyidőben. Tehát például ha 2 évre szól a vizum akkor 2 évet kell egybe kifizetni előre.


Azon újonnan jött hosszútávon tanulók, akik nem dolgoznak a tanulás mellett és rendelkeznek magyar (EUs) egészségügyi kártyával, a kifizetett IHS-t visszatudják igényelni következő évben, feltéve, ha csak ez EUs eü kártyát használták az adott évben."

2022. szept. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
immigration health surcharge, valami ilyesmi amúgy tényleg rémlik nekem is, hogy szó volt róla. Köszönöm az infót
2022. szept. 8. 09:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!