Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van olyan plazmaközpont(Pesten...

Van olyan plazmaközpont(Pesten), ahol lehet plazmát adni Hashimoto pajzsmirigy alulműködéssel?

Figyelt kérdés

2 éve voltam néhányszor plazmát adni a Sanaplasmánál, feltüntettem a lapon, hogy Hashimoto pajzsmirigy alulműködésem van (ez egy autoimmun betegség) és azt, hogy erre gyógyszert szedek. Nem is volt ezzel semmi baj, adhattam plazmát. Viszont most elkezdtem Pesten nézegetni plazmaközpontokat, mivel felköltöztem ide, és itt egy csomó honlapon fenn van a GYIK között, hogy autoimmun betegséggel és pajzsmirigy alulműködéssel nem lehet adni. Sanaplasma nincs Pesten, a Vascular Plazma ugyanaz a cég mint a Sanaplasma és ez van Pesten, viszont ők is azt írják online, hogy autoimmun betegséggel nem lehet adni, szóval ez fura.


Egy helyet találtam, ahol írják, hogy csak endrokrinológus szakorvos írásos engedélyével lehet adni ilyen esetben, dehát endokrinológushoz nem járok, be van állítva a gyógyszerem, vérvételre szoktam menni, szóval ha endokrinológushoz be akarnék menni, oda sok-sok hónap a várólista...


Tud valaki esetleg olyan helyet ahol tudott adni pajzsmirigy alulműködéssel / levothiroxin szedése közben?


Nagyon kellene a pénz, úgyhogy már arra is gondoltam, hogy hazudok, és egyszerűen nem írom rá a lapra, hogy ez van nekem. Viszont nem tudom, hogy ez a vérvételből kiderülhet-e, gyógyszert szedek rá, szóval ha a vérvétel szerint megfelel a pajzsmirigy hormon szintje, akkor nem tudhatják, hogy nekem ez van, nem? Esetleg ha végeznek ilyen antitest vizsgálatot, ami alapján látszik, hogy autoimmun betegség,de hát nem tudom, hogy pontosan milyen vizsgálatokat végeznek, mit néznek. (Mielőtt valaki azzal jönne, hogy ezzel veszélyeztetem azt aki a plazmát kapja, ez nem így van, a donor érdekében nem lehet plazmát adni, mert a gyógyszert leveszik a plazmával együtt, így pedig ha sokat megy valaki, nem lesz elég a gyógyszer amit szed)


2022. szept. 14. 18:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!