Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem lesz vészes a pajzsmirigy...

Valaki : kérdése:

Nem lesz vészes a pajzsmirigy eltávolítása és az utána lévő életem?

Figyelt kérdés

Már több kérdést is írtam ki az évek során, álmodoztam, hogy szűnjön meg ez a probléma a pajzsmirigyemmel. Tünetem ugyan sose volt, de műteni fognak egy hét múlva megelőzésként, mivel Basedow kóros vagyok.

Hát, amennyire akartam ezt korábban, most annyira félek. Félelmeim:

- Még sose műtöttek, el se tudom képzelni milyen lehet

- Nem mondta nekem a doki, hogy kell előtte mellkas röntgen, de mindenki azt írja, hogy neki kellett.

- Nem lesz hangom

- Mi lesz a mellékpajzsmirigyemmel

- Elhízok utána (bár épp alulműködök, nem szedek gyógyszert)

Na a lényeg, hogy nagyon kezdek kétségbeesni, valami bíztatót elfogadnék...



#pajzsmirigy eltávolítása
2022. aug. 22. 19:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne hangod?

Nem fogsz elhízni, kapni fogsz gyógyszerben hormont. Persze ha zabálsz, elhízol mint bárki más.

Nyugi.

2022. aug. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Teljes vagy részleges eltávolítás?
2022. aug. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Teljes

A doki szerint ha most nem szedjük ki, akkor a Basedow kór neki fog menni a szememnek legkésőbb akkor, ha gyereket szülök. Szóval sok választásom nincs

2022. aug. 22. 21:19
 4/37 anonim ***** válasza:

A hanggal kapcsolatos kérdésre nem válaszoltál...


A műtét meg milyen lesz? Gondolom altatásos? Akkor az nem vészes. Előtte kapsz egy kis nyugtatót, attól kicsit jobban leszel. Aztán elaltatnak (pár másodperc). Utána felébredsz, kicsit furcsán fogod érezni magad (egyéni). Utána meg lehet (valószínű), hogy fájdalmaid lesznek, sajnos ez ezzel jár. Gondolj arra esetleg (ha segít), hogy 100 évvel ezelőtt nem tudtak volna segíteni rajtad. Most meg már van műtét. Meg gyógyszer.

2022. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Jaj igen, a hang. Hát honnan máshonnan...internet. Írták, hogy bizonyos esetekben a piszkálódástól lebénul a hangszálat mozgató ideg, és egyes balszerencséseknél úgy is marad...

Amúgy igen, ez őszintén vigasztal. Tudom, szerencsés vagyok, a Habsburg hercegnők épp az én betegségem miatt mentek kolostorokba, mert nem tudtak segíteni rajtuk. Köszi, hogy ezt újra eszembe juttattad, a stressztől nem is gondoltam mostanság erre.

Amúgy, a fájdalmat hogy kell elképzelni? Eddig egy picike érzéstelenítős anyajegyműtétem volt, mondjuk az elég nagy és ocsmány vágás volt. Az nem fájt, miután kiment az érzéstelenítő. Annyi volt, hogy a sebnél éreztem a szívem dobogását. Ennyi minden, amit el tudok képzelni egy műtéti fájdalomról...Teszem hozzá, nagyon kényes helyen volt, derékon...

2022. aug. 22. 21:49
 6/37 anonim ***** válasza:

5

Hát nekem volt ugye vakbélműtétem, ez nagyon rég volt, több, mint 30 éve, úh. nem emlékszem szinte semmire. Aztán volt torokmandulaműtétem (felnőtt korban, az durva), az nagyon fájt utána 1-2 napig, de hát istenem. Kaptam rá fájdalomcsillapítót. Olyankor elmúlt. Megint fájt, megint kaptam rá fájdalomcsillapítót.


Sztem olyasmire számíts, hogy fájni fog, de kapsz rá fájdalomcsillapítót és akkor jobb lesz. Egyébként a fájdalomküszöb egyénenként változik és a hozzáállás is sokat számít. Ha nagyon félsz, akkor lehet, hogy jobban fog fájni. Ha még van időd, olvass ennek utána, nézz esetleg vmi olyan anyagot, ahol erről van szó, hogy hogyan tudod a gondolataidat úgy irányítani, hogy a fájdalmaid csökkenjenek. (Van erről irodalom bőven.)


3-as voltam

2022. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
75%
És maga a műtét tényleg olyan, hogy szó szerint, valóban pár másodperc alatt elalszol. Szóval elképesztő. Nem lesz igazán időd félni, hidd el. Csak előtte, de az természetes. De közvetlenül előtte már nem.
2022. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez megugtató.

A fájdalomküszöbömet ilyen téren nem ismerem. Atszúrtam magamnak a fülemet régen, meg rossz szokásom letépkedni a bőrt a körmöm mellől, vérzik mint állat. Ezekkel semmi bajom. Meg régen volt egy balesetem, mikor keresztül lett szúrva a lábfejem, szintén nem gondoltam, hogy ez vészes.. Remélem ezek jó jelek.

Az amúgy igaz, hogy a műtét egy pár másodpercnek tűnik? Anyukám mondta, hogy egyszer csak lesz egy képszakadás, és kelsz is fel. Ez tényleg így van?

2022. aug. 22. 23:05
 9/37 anonim ***** válasza:
Igen, így van.
2022. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm mindenkinek!

Remélem, hogy nemsokára azt írhatom nektek, hogy tényleg nem volt vészes :))

2022. aug. 22. 23:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!