Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szombathely petefészekciszta...

Szombathely petefészekciszta műtét előjegyzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szombathelyi kórházban mennyi időt kell várni egy petefészekciszta műtétre mostanában? Esetleg akinek friss az élmény mi a menete előtte- utána?


2022. szept. 26. 19:31
 1/3 anonim válasza:
Szia! Èrdeklődnèk mennyit kellett várnod műtètre? Én is 2 hónapja várok màr :( hogy zajlott műtét,ha túl vagy rajta
2023. jan. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

KB 3-4 hónap a várakozási idő .

Előtte lévő nap kell befeküdni. Aznap vesznek még egy kis vért ebéd vacsi is jár még. Vacsi után tilos enni és éjfélig ihatsz. Este külön program egy jó kis hüvely irrigálás, nem vészes enyhén csíp ilyen kis öblögetés fecskendővel. Másnap műtét attól függően hányadik vagy a sorba reggel a nővérek megnézik ha megkéred őket és megmondják. Megkapod a műtéthez a báli ruhát. 😁Műtét előtt egy vidám bogyó kevés vízzel. Felimádkozod magad a betegtologató ágyra. Letolnak kicsit csevegnek veled aztán szevasz. Az altató orvos kedves idősebb hölgy volt cukin csevegett velem amíg ki nem "ütött". Engem vénásan altattak. Mikor keltettek lent nagyon könnyezett a szemem azt hitték sírok makogtam hogy nem csak valamiért nagyon könnyezik a szemem. 😅

Utána a szobában tértem magamhoz. Hát mint aki megcsinált vagy 10.000 felülést úgy éreztem magam. Este elkísérnek tusolni kérhetsz fájdalom csillapítót is. Katétert kiveszik ha kéred de maradhat másnapig is.

Nekem ki kellett venni mind2 petevezetéket sajna. A fájdalom tűrhető kategória. Különböző karate mozdulatokkal megy a felkelés meg aludni ha tudsz ülve vagy háton. A járás kicsit nehéz de gyakorolni kell. Itt Szombathelyen 6 ágyas szobák vannak, folyosón 2 WC sima 2 kismamáknak, meg 4 zuhanyzó. A tv adás egy kis kocka tv alap csatornák senki nem nézte míg ott voltam. Ezek a régi kommunista ágyak vannak ami baromi magas így igazi élmény le fel kelni mit ne mondjak. Én 6 napot voltam bent. 1 hét után varrat szedés. Orvosok normálisak persze van aki kicsit nyers és enyhén rideg, modora meg sehol, nem túl kíméletes a stílus de nem vészes. [ebbe a kategóriába is csak 1 orvost tudok sorolni]. Nővérek kedvesek voltak, aranyosak, egy idősebb nővér van aki kicsit testesebb ő azért néha marcona és rendszeretőbb de amúgy aranyos . A betegtologató srác is kedves beszélget veled míg rallizik meg úgy köszönt el hogy nyugi találkozunk műtét után. Én előtte nap otthon borotválkoztam így ott nem kellett azzal foglalkozniuk. 3 seb lesz egy köldök egy bal egy jobb oldalt, legalábbis nekem.

Érdemes otthon lábadozni majd pihenni. Szerencsére én jó szobába kerültem el voltunk nagyon, röhögtünk egymás nyomorán [pozitív értelemben] meg a különböző harci mozdulatokon. 😂 Engem sose műtöttek még de ahhoz képest amiket hallottam kellemes csalódás volt ha mondhatok ilyet. Tényleg ahoz képest mennyire lepukkant minden azon a részlegen mindenki igyekszik kihozni belőle amit lehet. Nem lehet panaszom az osztályon dolgozókra tényleg. Ha bármi kérdésed lenne nyugodtan jelezd lehet hogy valamit kihagytam.

Ja annyi hogy hazafelé a magyar utak örömei a kocsiban megint nem egyszerű.

Én még pihenek itthon főzni főzök meg amíg jól esik addig teszek veszek itthon.

Sok sikert neked is. Majd jelentkezz hogy alakult.

2023. jan. 21. 00:55
 3/3 A kérdező kommentje:

Kabátot ne vigyél fel magaddal mikor mész mert nem lehet hova rakni. Amit érdemes vinni. Betét ha kellene, sok váltás fehérnemű mert nekem nagyon szivárgott a cső mellett a sebem, aztán az folyt szépen mindenfelé. Váltás pizsi. Köntös. Papucs. Tisztasági, törülköző, WC papír, evő eszköz, pohár, mentes víz. A kaja nem a legjobb de volt amikor egész finom volt. A kórházi párna elég ramaty ha van kispárna amin szerinted kényelmesen fekhetsz érdemes vinni magaddal.

Ami cső kijön a sebből az sem vészes csak vigyázni kell én állandóan ráléptem a csőre, mikor kiveszik egy nagy mély levegő de nem fáj nagyon úgyhogy no para.

Remélem tudtam valamennyit segíteni. Drukkolok!

2023. jan. 21. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!