Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegyet szeretnék minnél...

Anyajegyet szeretnék minnél előbb leszedetni, hova forduljak vele, hol csinálják meg minnél gyorsabban és lehetőleg heg nélkül?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül,mennyi ideig tart,kell időpontelőjegyzés hozzá,ha igen lehet telefonon kérni,hogyan kell lebonyolítani az egészet?És kihez a legajálatosabb elmenni?


Minden ezzel kapcsolatos dolog érdekel.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!


2010. szept. 26. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem házi orvoshoz kell mennem először mert 18 év alatt vagyok, és ő ír nekem beutalót bőrgyógyászatra. onnan pedig eligazítanak majd.

L/16

többet sajnos nem tudok

2010. szept. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!

kérsz időpontot a bőrgyógyászhoz (esetleg bőrgyógyászatra kérsz beutalót a házidokitól)

ott megnézi és megmondja hogy indokolt-e a leszedése. mivel csak ebben az esetben fog továbbítani az illetékes sebészetre. (pl rossz helyen van, kiáll, sérülékeny, vagy valamilyen deformációja van)

nekem gyerek korom óta volt egy hatalmas a hátamon, bejelentkeztem a bőrgyógyászhoz, az volt 2 nap, hogy oda kapjak időpontot, megnézte és látta hogy tényleg nagy. adott beutalót sebészetre, oda kellett elmennem, az elsőre nem kellett időpontot kérnem, mivel csak a konzultáció volt, viszont vagy 3 órát ott ültem... bementem odaadtam a papírt, hogy le kell venni épp csak ránézett a sebész és kaptam időpontot a "műtétre" ez viszont majdnem 1 hónap volt. 9 15-re kaptam az időpontot, és 9 25kor már mentem kifelé. mivel ideges voltam és nem ettem, nem ittam előtte ezért kicsit szédültem és mondták, hogy igyak mielőtt indulok haza.

amikor behívtak a műtőbe először egy asszisztensel beszéltem, le kellett felülről vetkőznöm és kaptam olyan zöld köpenyt ami hátulról szabad. felvette az adataimat, és már mentem is az ágyhoz felfeküdtem arccal lefelé, szóval nem is láttam a dokit csak köszöntem neki. beadta az érzéstelenítőt, az egy nagyon picit kellemetlen volt, mert több irányból, jó mélyre adta, de nem volt vészes. utána megnézte, hogy már hat-e és mivel (mit tudom én mit csinált valószínű jól megszúrt valamivel) nem érzetem semmit el kezdte. egyáltalán nem fájt, kicsit furi volt, mert ugye teljesen magamnál voltam és éreztem, hogy ott matat valamit:D

aztán összevarta 2-3 öltéssel letakarta és már köszönt is el. ennyi volt. egy hét mulva kellett mennem varrat szedésre, ami szinte semmi nem volt, ott álltam megfordultam és ki is szedte. addig nem érhette víz, utána is még pár napig kötnöm kellett. hegem van, de nem nagy. egy hónap mulva kellett telefonálnom a szövettan miatt.

ja a "műtét" után majdnem délután 4-5 ig jó hatással volt még a bent kapott érzéstelenítő, viszont az első éjszaka nagyon rossz volt, utána napról-napra csak jobb. de ez attól is függ szerintem, hogy hol helyezkedik el az anyajegy, mivel a hát nagyon feszülős, sajnos kicsit szét is nyilt nekem de ez az én butaságom volt, hogy nem tartottam be amit a doki mondott...


ha még érdekel valami kérdezz nyugodtan ha tudok válaszolok

2010. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem a Debreceni Klinikán vették le,időpontot kellett kérni,ami elég hosszú volt.Ha környékbeli vagy tudok tel.számot adni.nem volt nagyon rossz,rendesek,kedvesek,tudom ajánlani.
2010. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Győr környéki vagyok,és a fejemnél a pajesz közelében egy nagy van,a hajammal takarom,olyan kellemetlen kb. 7-8 hónapja nőtt ki,,kiálló,szerintem ez műtét és leszedés szempontjából jobb,és az államnál is van egy kisebb,az még nem is annyira vészes,de nagyon zavar,de még nem tudtam rászánni magam és sajnos most kezdtem nem rég dolgozni,és nem tudom ,hogyan tudnám megoldani,de megszeretném csináltatni mindenképp majd idővel.


Akkor ezek szerinte nem fáj nagyon,de időpontot kell kérni először a bőgyógyászatra,ezt meglehet esetleg tenni telefonon is v. muszály a háziorvos beutalója?


Hát igen azt hallottam,hogy nehéz bejutni a bőrgyógyászatra.


Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat,a részletes leírást meg főképp,mert mindentől parázok,ilyen típus vagyok,de most megnyugodtam egy kicsit.

2010. szept. 27. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!