Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyre több kamu cikket olvasok...

Egyre több kamu cikket olvasok, amik a kemoterápiát és az orvosokat ördögtől valónak állítják be. Nagyon sokan úgy alkotnak véleményt, hogy soha semmi közük nem volt hozzá.. Miért ők vannak többen?

Figyelt kérdés

Engem megmentettek az orvosok a kemoterápiás kezelésekkel és komolyan mondom, hogy fájdalmas olvasni a kommenteket a cikkek alatt. Sokuktól megkérdeztem, hogy érintettek voltak-e, a válaszuk az volt, hogy “nem, de…”


Pl. “Nem, de apukám szomszédjának a 4. Stádiumú daganatát nem gyógyította meg és belehalt a kemoterápiába”


De az fel sem merül, hogy a kései diagnózis az óriási probléma… maga a rák gyengíthette el?!



Az emberek azt hiszik, hogy velük soha nem történhet meg. Pedig egyre többen vagyunk, de igenis a kemoterápia meg tud gyógyítani.


Csak szerintem mi gyógyultak nem vagyunk olyan hangosak, mint a ‘magam sem tudom miért, de a kemo rossz’ tábor.


Volt aki azt írta, hogy betiltaná. Örülök, hogy nem ő dönti el. 😀


Abban egyetértek, hogy jobb lenne ha feltalálnának egy mindenki számára hatékony gyógyszert, de addig is! Nem lehetne tájékozódni mielőtt leírunk valamit?


Mi van, ha valakit befolyásol a mi megalapozatlan véleményünk?


Te miért (/nem) beszélsz ellene?



#kemoterápia #Hamis hírek
2022. okt. 4. 02:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Ez sajnos minden témával kapcsolatban így van. A tudatlanok a leghangosabbak, és ők vannak többen. Ne húzd fel magad rajta mert csak magadnak ártasz vele. Én ignorálom az ilyen buta véleményeket. Majd ha olyan helyzetben lennének, belekapaszkodnának az utolsó szalmaszálba is, ne félj.
2022. okt. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
4%
Nem ennyire fekete fehér a történet. Vannak erős kemoterápiás szerek, amiknek nagyon komoly mellékhatásai vannak. És az orvosok nem foglalkoznak vele, mert nem az ő bajuk. Ez a fő probléma. Nem a kemotól hal meg az illető, de a sikertelen kezelések sorozata annyira legyengítheti, hogy idő előtt megy el.
2022. okt. 4. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
26%

Nekem meg az az unalmas, hogy valaki olyan véleményt hangoztat mainstream-nek, amit kb. az emberek 1%-a tud magáénak és arra veri, hogy ő milyen okos, mert ő nem úgy gondolja.


A rák azért egy elég komplex orvosi és pszichés téma ahhoz, hogy az embereknek kialakuljon egy hitvilága is vele kapcsolatban, erre ráadás, hogy a kemoterápia nem olyan, mint amikor beveszel egy kapszulát vitamin hiányra és 3 nap alatt elmúlik a probléma.


Amúgy ebben a hitvilágban és a gyógyszeriparos összeesküvés elméletekben is vannak fél-, negyed-, ötöd igazságok. Nyilván nem fogja holnap meggyógyítani a legsúlyosabb rákokat a búbosbanka székletének a nemtommilyen kivonata, viszont ha valaki rákeres egy kicsit, ezer számra állnak a befejezetlen tanulmányok olyan természetes/természetes alapú szerekről, amik olcsón előállítható, mindenki számára jobban elérhetőek lennének és komoly rákellenes potenciállal bírnának, csak ezek egyetlen gyógyszergyártót se hatnak meg, mert nem lehet rájuk húzni a szokásos üzleti modelt:


sok pénz kutatásra->egyedi vegyület kifejlesztése->tesztelése->levédetése->a védett vegyület kizárólagos forgalmazása: k befektetett összegből r*k összeg kivétele, ahol r>1, de inkább r>10.

2022. okt. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Elolvastam megint, amit írtál és átfutottam ezen a részen: "Engem megmentettek az orvosok a kemoterápiás kezelésekkel", úgyhogy elnézést a keményebb hang miatt!
2022. okt. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
A kamu-cikkek vagy "előadások" engem is felháborítanak. Például van egy önmagát "igaznak" beállító, tudománynak álcázott kóklerkedés, akik abban hisznek, az áttétek létrejöttét is tagadják. Olyan áltudományos mondatokkal magyarázzák: "miért nem lehet áttét", amiből egyértelműen látszik, semmilyen ismeretük sincs a sejtekről, emberi szervezetről.
2022. okt. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
5-ös, okés, de a hülyékkel érvelés tévútra vezet. Pl. a COVID oltáselleneseknek is 99%-ban nagyon hülye érveik vannak és adja magát, hogy rájuk mutogatva mindent fenntartásunkat elvessük az oltásokkal kapcsolatban, pedig azért a legtöbb oltóanyag elég új technikával készült, elég rövid tesztelési szakasszal rugdosták át nagy hurrában. Szóval attól, hogy a másik oldalon szélsőséges idióták mondanak értelmetlen véleményt, még lehet igazság azon az oldalon is.
2022. okt. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Az újfajta, még nem próbált, újonnan kifejelesztett technológiával és oltóanyaggal kapcsolatos aggodalmakat valamennyire jogosnak érzem. Amíg nincs túltolva összeesküvés-elméletekkel.

Ami viszont a "rák nem adhat áttétet" dolgot illeti, szerintem utána tud olvasni bárki meggyőzően, hogy miért képtelenség.

2022. okt. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%
Nyilván.
2022. okt. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%
Végstádiumban nem hiszem, hogy a kemót erőltetni kell, de elítélni sem. Nem láttam sosem olyan kimutatást, ami igazolná azt, hogy több ellenző van, ezt nem tudom honnan veszed, a neten azt olvasol, amire rákeresel. A kemó az minden esetben méreg és pusztítja rendesen az egészséges sejteket is, rengeteg emiatt a mellékhatása, a kísérő betegség, de a rákot ettől még leküzdheti, viszont garancia sincs rá. Akinek sikerül ezzel meggyógyulnia, az egy nagyon örvendetes dolog.
2022. okt. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

Jellemzően akik a kemoterápiát és hasonlókat támadják, önmaguk alternatívát ajánlani nem tudnak, vagy ha igen, az egyfajta babonasággal egyenértékű.

Másik, "az egyént hibásnak tituláló" elmélet, hogy "az ember sajátmaga idézte elő a daganat kialakulását, lelki folyamatok vezettek ide!". Felhívnám a figyelmet, hogy nemcsak kutya-macska, de számos állatnál is kialakul daganat és a kutatók egyik érdeklődési területe éppen ezért azok a RITKA állatok, amelyeknél NEM ALAKUL KI daganat...

2022. okt. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!