Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véleményt kaphatok erről? Én...

Véleményt kaphatok erről? Én ledöbbentem a tájékoztatás hiányán. Vagy ez normális így?

Figyelt kérdés

Voltam egy endokrinológia szakrendelésen elég sokrétű probléma miatt. Az orvos kérdezett egy-két dolgot, (pl: családban ez az előfordult-e stb.) de a konkrét panaszaim nem hallgatta meg, arra hivatkozva hogy majd akkor beszélünk róla, ha voltam laborban, addig felesleges. Kaptam laborbeutalót és azt mondták ha megvan a laboreredmény szóljak. Szerintem nem voltam benn 5 percig. Oké, úgy voltam vele, biztos megvan erre az ok, szóval nem is erősködtem. Megvolt a labor. Megjött az eredmény. Felhívtam őket. Az asszisztens mondta, hogy az orvos megnézi és hívni fog. Nem hívott, viszont ma postai úton, kaptam egy leletet, amiben szerepel a laboreredmény, a diagnózis és pár mondat hogy ez meg az az érték nagyon alacsony 3hónap múlva kontroll labor. Mellé a kinyomtatott laborom, beutaló újabb laborra és recept egy gyógyszerre.

Valami tájékoztatást nem kellett volna kapnom, hogy most akkor milyen bajom is van? Van más betegségem is és a panaszaim elmondásának hiánya is aggaszt. Meg nem értek hozzá, de az hogy egy laboreredmény egy értékének kezelésére való gyógyszert kapok, gondolom a többi panaszom nem biztos hogy meg fogja oldani. Lenne néhány kérdésem, ezért ez így aggasztó. Szerintetek?



2022. szept. 23. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd fel a rendelőt és telefonon keresztül sorold el a kérdéseidet, ragaszkodj hozzá, hogy a panaszaidat hallgassák meg, mondják meg, hogy ezekkel hová fordulj. Aztán az egész paksamétával menj vissza ahhoz, aki beutalt az endokrinológiára és a háziorvosodhoz is, ha nem ő volt az.
2022. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem értem, mert hogyha megkaotad a leletet, azon rajta kell lennie minden infónak amit kérdezel,meg EESZT-ben is. Az viszont bunkóság, hogy megígéri, ezzel elhajt és utána meg szarik rád. Na az ilyenhez nem megyek vissza soha többet.
2022. szept. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A leleten rajta van diagnózis neve aztán pár mondat hogy mi alacsony és ennyi. Felhívtam őket utána, az asszisztens szerint a doki mindig ugyanezt ígéri. Esetemben csak a labor alapján adta a diagnózist.

Ami bonyolítja a dolgom hogy mióta nála voltam, egy másik régóta meglévő betegség miatt egy másik doki is írt fel új gyógyszert, amiről mivel már a laborhoz való vérvétel után de a papírjaim általa való kipostázása előtt történt ez a doki nem is tud.Azt hittem majd amikor laboreredmeny után fogad, tudom mondani, de hát úgy látszik ő eleve fogadni se akart. Fel fogom hívni még, kíváncsi vagyok mit mond ha végre elérem de nem szeretnék visszamenni hozzá.

2022. szept. 25. 12:44
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nálam volt hasonló eset. Ilyenkor ahhoz soha többet nem megyek vissza.
2022. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
73%

A fejemet rá, hogy autoimmun betegséged van. A doki meg azért nem hív, mert az akadémikus orvoslás rendesen el van maradva ebben a kérdésben. Még a British Medical Journal is felrója, hogy egy új ismeretnek 17 évre van szüksége, hogy bekerüljön a protokollba. Terry Wahls pedig csak 2015-ben tette nyilvánossá az ezen a téren elért eredményeit. Ezexerint még 10 évig csak a tanácstalanul széttárt karokat látod, ha orvoshoz mész.

Ha van türelmed kivárni, amíg válaszolok, keress, megbeszéljük.

2022. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Isten igazából nem tudom pontosan mi bajom van. Vagyis rám nézve mit is jelent. Mellékvese illetve mellékvese kéreg elégtelenség van többek között feltüntetve, ennyi biztos, a többi latin diagnózis. A gyógyszer elvileg (amennyire utána tudtam laikusként nézni) erre a kéreg elégtelenségre van felírva. A többire semmi, illetve több hormon szintem nagyon nagyon alacsony. De azok miatt semmi sincs írva.

Kértem időpontot magánba ahol talán el is mondják mit miért, meg remélem adnak tanácsot. :(

2022. szept. 27. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!