Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ügyfélkapun belül hogyan/honna...

Ügyfélkapun belül hogyan/honnan tudok lekérni rokkantsági nyugdíjigazoló határozatot?

Figyelt kérdés
Januárban küldtek, de kellene egy most aktuális ( 3 hónapnál nem régebbi)
2022. okt. 5. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:

A nyugdíjmegállapító határozat nem lesz aktuálisabb. Az egyszer lett megállapítva.


Mire lenne szükséged, és mihez?

2022. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha arra a zöld papírra gondolsz, hogy januárban küldték, az nem megállapító határozat, csak egy tájékoztató az emelés miatt.
2022. okt. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 nyugdíjmegállapító határozat alatt mit értünk ?

Édesanyám 15+ éve rokkant nyugdíjas foggalmam nincs azt hol keressem, egyébként szociális ösztöndíjhoz mert le kellett adni a zöld papírt ami januári és kellett leadni 3 hónál nem régebbi postai szelvényt( szeptemberi) és a 2 összeg nem egyezett 3000 Ft eltérés volt és ebbe kötöttek bele, de a szeptemberi összegről külön határozot nem jött csak a januárban küldött zöldpapír illetve a postai csekk havonta.


#2 hívtam a nyugdíjfolyosító intézetet ahol egy nagyjából 70 + éves férfi vette fel, aki nagyon mogorva volt mondtam hogy sűrgősen szükségem lenne egy aktuális igazolásra hogy ennyi édesanyám rokkant nyugdíja jelenleg (hamár ők arról a 3000 Ft emelésről nem küldtek semmit...)

erre ő POSTÁN felad valami havi igazolást ami 10 nap alatt ért ide vagy ÉN utazzak fel PESTRE és fáradjak be személyesen......... Hajdú-Bihar megyéből én utazzak egy ilyen papír miatt mert ő 2022-ben nem tudta volna EMAILBEN azt a papírt szkennelni vagy legalább egy e-mailt küldeni hogy ennyi az annyi, emaitt én lemaradtam az ösztöndíjról mert mire ide ér a papír már nem fogadták be.

2022. okt. 19. 16:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom én leszek az érzéketlen bürokrata, de bevállalom, hátha más nem fut bele legközelebb, mert fogalma sincs az emberek többségének a hivatali ügyintézésről.


Gondolom nem egy heted volt mindezt elintézni, nem az ügyintéző hibája, hogy nem kapsz időben igazolást és hogy nem találjátok otthon a hivatalos iratot. Az ügyintéző nem tud neked azonnal ugrani, mert naponta több ezer beadvány érkezik, a többi is ugyanolyan fontos (nyilván neked nem, de mi nem dönthetünk csak úgy). Egyébként pedig mindent beadványt érkeztetni kell, az aktát az irattárból felhozni, szignálni az ügyintézőre stb. Ez több ember munkája. Te sem úgy mosol, hogy egy dolgot raksz a gépbe, kimosod, kiteregeted és jön a következő, és rohangálsz összevissza. Egyszerre pakolsz, egyszerre mosol több dolgot, egyszerre teregetsz, mert úgy hatékony. Remélem nem sértő a hasonlat.

Létezik call-center, ahol a kollégák felvilágosítást adnak, de ha intézkedésre van szükség, azt is papír alapon továbbítják az illetékes osztályra.

Nem azért van ügyintézési határidő, mert egy beadványt nem tudunk megválaszolni 2 hét alatt, hanem azért, mert ott van a többi is.

Egyébként az ügyintéző nem tudhatja, hogy ki van a telefon másik végén, nem ismer téged, nem tudhatja, hogy az adott nyugdíjasnak a lánya vagy. De ha a lánya is vagy, nincsen joga másnak megküldeni más személy iratát, főleg nem e-mailben. E-mailben akkor sem, ha az az édesanyádé, mert az adatok védelme nem biztosított. Adatvédelemről gondolom hallottál már.


A januári igazolás azért nem egyezik a kifizetési szelvénnyel, mert időközben volt emelés, és nem fognak erről több millió embernek papírt küldeni, mert több millió forint lenne a postaköltség és az emberek valószínűleg 90%-ának semmi szüksége rá. Akinek van, annak díjmentesen kiállítanak egy igazolást.


Az ügyintéző elmondta, hogy hogyan lehet megoldani ezt a helyzetet. Postán küld igazolást, vagy bemész érte.


Ami leegyszerűsíthette volna az egészet:

Édesanyádnak kellene ügyfélkapu hozzáférés, ha még nincsen. A magyarország.hu oldalon lehet kérni igazolást, vagy akár az epapir.hu-n. Ezekre a válasz pedig küldhető ügyfélkapura.

Vagy ha neked van ügyfélkapud, te is kérhetsz úgy igazolást anyukádnak úgy, hogy a kérelemhez csatolsz egy érvényes meghatalmazást (ki adja, kinek, mire vonatkozik, mindketten aláírják, de a meghatalmazó mindenképpen, és 2 tanú hitelesíti, név, cím, szigszám megadásával), mert így neked is el lehet azt küldeni.


Én is tudom, hogy 2022 van, meg elektronikus ügyintézés, de ez sajnos még messze nem tökéletes. Egy ügyintéző soha nem fogja tudni ezt áthidalni, mert nem rajta múlik.


70+os kollégát nem szoktam látni, max baromi fáradtat.

2022. okt. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na de hogy a kérdésedre válaszoljak:


magyarorszag.hu

3 vonal bal fent, bejelentkezés

nyugdíj fület lenyitod

egyéb ügyintézés pont


És rögtön az első a felsoroltak közül, amit kiad:


bejelentés, nyilatkozat, hiánypótlás... Itt tudod kérni legközelebb. De ha a saját ügyfélkapud, célszerű csatolni meghatalmazást.

2022. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
erre jobb ha privátban válaszolok.
2022. okt. 25. 13:16
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 ..aha és az hány hét?
2022. okt. 25. 13:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!