Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha oltatlanul elkapom a...

Ha oltatlanul elkapom a koronavírust, ugyanolyan ellátást kapok mint az oltottak?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki covidos lettem és oltatlan vagyok. Annak a miértjébe, hogy miért nem vagyok beoltva most nem szeretnék belemenni.


Az volna a kérdésem, hogy ilyenkor hová kell forduljak? Mert magán covid tesztelésen derült ki, nem a háziorvosom küldött be. Ott viszont nem mondtak semmit, hogy hová kell ezután menni. A háziorvosomnak kell szolnom, hogy covidos lettem és ő majd küldeni fog valahova vagy adni fog valami gyógyszert rá?


Köszönöm a választ előre is.



2022. okt. 9. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Igen. Elsőre őt hívd, hangsúlyozd, hogy oltatlan vagy. Kérdezd meg, hogyan kezeld magad, mit szedj, mi a teendő.

Mielőbbi gyógyulást kívánok.

2022. okt. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
igen. Annyit fog mondani, hogy pihend ki magad.
2022. okt. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvost kell felhívni. Nem hiszem, hogy barhova is küld vagy bármit is felír, hacsak nem lesznek súlyos tüneteid.
2022. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne kapnál ellátást?

Na, de miért szorulsz ellátásra, ha szerinted csak úgy néz ki? Ezek szerint nincs különösebb bajod vagy nem biztos?


Az immunrendszered simán legyőzheti és utána védett leszel.

2022. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Hétfőn felhívod a háziorvosodat, elmondod a teszt eredményét, az oltatlan státuszodat és a tüneteidet. A továbbiakat neki kell tudnia, hogy mennyire vagy veszélyeztetett a súlyos lefolyásra, kiír táppénzre, ad pár tanácsot. Ha van pulzoximétered, használd. 90 alatt a mentősöket lehet tárcsázni.
2022. okt. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Én is azt hittem, hogy majd bárkit is érdekel rajtam kívül a covidom. Ne éld bele magad, nem😂 Felhívtam a dokim. Összesen annyit kérdezett, hogy oltott vagyok-e. Mondtam, hogy nem, erre közölte, hogy így is oltathatom majd magam🙄Mondtam, hogy nem szeretném, azt mondta, őt nem érdekli. Mivel az oltás engem se érdekel, felvetettem, hogy akkor esetleg ne beszélgessünk olyan témáról, egyikünket se érdekel.🤷🏼‍♀️

Ezután kiszabta a karanténom és kérte, hogy a lejárta utáni nap hívjam vissza, hogy lejelentse a gyógyult státuszomat. A tüneteimet nem kérdezte, csak hogy volt-e lázam (volt). Az se mondta, hogy pihenjek vagy igyak egy teát 😃Vagy mivel hétvége jött, milyen esetben hívjam az ügyeletet, ha gond lenne. Jó, kb.semmi bajom nem volt (ez már a 2 nap láz után volt, mert akkor még - voltam), hallhatta, hogy nem fuldoklom, de na. Ahhoz képest, hogy mennyi energiát fektettek az oltatlanok paráztatásába, hogy mind meghalunk, ennél azért kicsit többre számítottam. Legalább papot küldött volna, vagy valami🤣

2022. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
6: ezeket csak az ótás után járó fejpénz érdekelte, utána meg le se xarnak !
2022. okt. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
#7! Igen, nekem is úgy tűnt. Miután rádöbbent, hogy nem vagyok potenciális "vásárló", már meggyőzni se akart. Nem is értem, mire számított. Ha eddig se rohantam az oltásért, nem gondolta komolyan, hogy majd pont a covidom után fogok🙄
2022. okt. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Semmiben nem különbözik a mostani korona fertőzés kezelése, mint pl. az influenza, sőt még gyorsabban is gyógyulsz ki belőle, persze leszámítva a súlyos vagy életveszélyes állapotot, de akkor nem a háziorvost hívod. Max felír a háziorvos lázcsillapítót, ennyi,jelentgetik a karantént.
2022. okt. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Barbell Deadlift ***** válasza:
76%
Arra figyelj, hogy ha lilul a kezed, nehézlégzésed van, esetleg 5 nap után is lázad van, azonnal menj kórházba.
2022. okt. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!