Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MRI vizsgálatra gyakran van...

MRI vizsgálatra gyakran van hogy fájdalom szerinti rossz régiót választanak az emberek?

Figyelt kérdés
Ha igen mi a leggyakoribb tévedés?
2022. okt. 15. 22:14
1 2 3
 1/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mi? Fájdalom szerinti rossz régió? Ez mégis mit jelent?
2022. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Mondjuk herefájdalommal here MRI -re megyek de közbe csak a vese sugárzik ki oda így negatív lesz.

Na ilyenekre gondolok.

2022. okt. 15. 22:48
 3/24 anonim ***** válasza:
Akik készítik a felvételt tudják milyen területekre kell oda figyelni. Nyilván ha kérdezik és mondod hogy ilyen bajod van és máshol is érzel fájdalmat arról is készítenek képet . Ha később kiderül hogy a két dolog össze függött akkor ők szorulnak érte ha nem lett csinálva kiegészülő felvétel. De nem szokták keverni a dolgokat erre van a beteg azonosítás , tudás , és a különböző régiók elkülönítése latinul.
2022. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja, értem. Azt csinálják, amit kértek a beutalón. Ha pl., mint a példában here van és nem azzal van a gond, ugye negatív lesz, de ezt emiatt nem egészítik ki vesével. Ha mondod mi a bajod, máshol is fáj, arról nem fognak képeket készíteni bemondásra. Ennek megállapítása a szakorvos feladata, és a beutaló helyes megírása is. Ha magán úton mész és te döntöd el, akkor is előre kell egyeztetni milyen vizsgálatra mész, ráadásul a lelet nincs is meg rögtön utána. Már ha jól értem a kérdést.
2022. okt. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz, én rtg asszisztens vagyok és az én kompetenciám ha páciens máshol is fájdalmat érez azt a területet meg kell vizsgálnom főleg ha trauma érte őt. Ha nem vagyok benne tuti akkor beszélek a dokival és az ő engedélye kell a továbbiakhoz, de a kiegészülő felvételt is le kell jelenteni.
2022. okt. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
Trauma az természetesen más, de ez MR, vagy ott dolgozol?
2022. okt. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
MR is így megy , de ez lehet csak nálunk van így saját protokoll szerint dolgozunk.
2022. okt. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az tök jó, akkor oda kell menni. Itt is fáj, ott is fáj, amott is fáj közben, aztán akkor sosem végeztek, ami betegnek mondjuk jó.
2022. okt. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nyílván van egy alapos kérdezés :D de igen néha azért kell gondolkodni ha egy 80 éves nénikének már minden baja is van és még nem is szeretnek minket.
2022. okt. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Mire MR-re jut az ember, már elég jól be szokták határolni, hogy mire kíváncsiak, előtte küldözgetik ultrahangra, CT-re, laborra... CT-n nekem nagyobb régiót néztek, mint ami a beutalón szerepelt, de MR-n már nem. Jogosultságuk lenne, gondolom, de elég drága vizsgálat és jól le kell dokumentálni, ha többet néztek, hogy mire fel is tették.
2022. okt. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!