Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogilag milyen lépéseket...

Jogilag milyen lépéseket tudok tenni egy orvos ellen?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak szívinfarktusa volt még 2019-ben, azóta kezelik. Mindeközben más betegségeket is diagnosztizáltak nála, melyet a háziorvosa nem igazán vesz figyelembe. Nem küldi el a megfelelő vizsgálatokra.

Vízhajtót kell szednie anyámnak, a gyenge szíve miatt a szervezete nem tudja úgy elvezetni a vizet, viszont a vízhajtót amit szed nem tudja elviselni már a szervezete. Kért másikat, de az orvos nemet mondott rá indoklás nélkül.

A vérvétele nagyon magas thrombocita értéket mutat, szed vérhígítót, de ugyanúgy figyelmen kívül hagyja a kedves doktornő - nem utalja be anyámat a haematológiára sem hogy engedélyezzenek még egy vérhígítót (a szívcsücsökben emiatt 1x ki is alakult neki egy rög.)

Egyik rosszulléte alatt CT vizsgálaton esett át anyám, ahol felmerült a tüdőfibriózis esélye, de hogy pontosak tudják több vizsgálat kellene, az orvos elolvasta és figyelmen kívül hagyta, semmit nem mondott rá. Megannyi dolog volt mikor figyelmen kívül hagyta a dolgokat, néha el se olvassa a leletet. Van hogy kisebb szájfertőzésekkel inkább a gyógyszerészhez fordul és ő próbálja meg kezelni, mert a doktornő nem mond rá semmit sem, nem vizsgálja meg rendesen.


Próbáltuk anyámat átkérni másik orvoshoz, el is mondtuk az okát hogy miért, de egyik sem hajlandó átvenni, azt mondják az orvos akinél van nagyon jó. Így nem marad más csak a jogi lépések. A betegjogi képviselőnél ha panaszt tennék tudnának vele kezdeni valamit?



2022. okt. 22. 19:50
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
30%
Mindenkeppen jelentsd a betegjogi kepviselonel. Nem fog sok minden tortenni, de legalabb nyoma lesz! Az kamarat is megprobalhatod. Perre ne menjel! Sajnos rengeteg ilyen lelkiismeretlen haziorvos van. Nem vallalnak felelosseget! Ne hagyd annyiban!
2022. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
35%
Csak akkor lesz bárminek nyoma ha elmarasztalják.
2022. okt. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

10-esnek: Szerinted tüdőfibriózis gyanúja nem elég indokolt arra hogy elküldje további vizsgálatokra? Senki nem mondta hogy nem tudunk magánorvost fizetni, majdnem mindegyikőnk a családból külföldön dolgozik/dolgozott, anyám a társadalombiztosításos háziorvoson kívül nem akar elmenni máshova. Én személy szerint ha vissza is jövök Magyarországra elmegyek magánpraxisba, de jobb a kinti ellátás így az itthonikba nem nagyon járok.

A szívével járt többször Pesten, kardiológusnál és a trombózisköupontban is. Végső esetben akar magánorvoshoz menni, mindig sokáig húzza. Ebből vannak is viták.


8-asnak: Egyik rosszulléta alatt végeztek CT vizsgálatot, mert felmerült a trombózis gyanúja, így a tüdejét is megvizsgálták a tüdőembólia kizárása végett. Akkor merült fel a fibriózis gyanúja.


Azt sem mondtam továbbá, hogy be akarom perelni. Panaszt akarok tenni ellene, hogy nyoma maradjon. De lehet egy ügyvéd akármilyen jó, ha az orvos vétett veszíteni fog. Bár ehhez nagyobb bajnak kell történnie, amit meg akarok előzni. Hanyagság miatt nem sokra mennék, de "jó hírét" fogom vinni a drága doktornőnek.

2022. okt. 24. 11:59
 14/29 anonim ***** válasza:
35%

Jó hír vivésért is lazán be lehet téged perelni. Az meg hogy a MOKnál panaszkodsz a kutyát nem érdekli.


Tüdőfibrózis ha felmerül egy tüdőgondozós beutalót megér, de nagy eséllyel semmi terápiás konzekvenciája nem lesz.


Azt sem szabad elfelejteni, hogy lehet hogy a kolléga már évekkel ezelőtt beutalta X helyre anyukát, csak anyuka nem volt hajlandó elmenni!


Ó és még valami. Egyszer nem ártana anyukával együtt elmenni az orvoshoz mert lehet hogy nem az orvossal van baj, hanem anyád hazudik.

2022. okt. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

#13: Aki szerint a fibrózis gyanúja felmerül, annak a szakorvosnak a dolga, hogy beutalja emiatt további kivizsgálásra, nem a háziorvosé. Ha magánellátásban voltatok, akkor a tüdőfibrózist is magánban tudjátok kivizsgáltatni. Ha államiban, akkor ahhoz a szakorvoshoz kell visszamenni, ahol a fibrózis gyanúja felmerült.

Pont ezeket tudja elmondani a betegjogi képviselő is, nem nagyon van jogsérelem abban, amit írsz, csak érdeksérelem. Ha nem kerestek tovább másik háziorvost, akkor igyekezzetek javítani a meglévővel való viszonyotokon, próbáljátok meg megérteni, hogy nem is utalhat be más orvos javaslatára. Pl. nézd meg ezt: [link]

/6 & 8 voltam/

2022. okt. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Olyat állítani ismeretlenül hogy anyám hazudhat elég kemény.


Engem be lehet perelni rossz hír terjesztésért de az orvost nem lehet mert elhanyagolja a beteget amely nagyobb problémához vezethet? Szép.


Elmenni vele el fogok majd, csak magánpraxisba. Nem könyörgök azért hogy csinálják a dolgukat.

2022. okt. 24. 13:39
 17/29 anonim ***** válasza:
Bocs jelenleg fogalmad sincs, hogy hogyan végzi a háziorvos a munkáját. Ugyanis még Magyarországon sem vagy! Anyád mond valamit, te meg elhiszed.
2022. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Mert szerinted egy random lusta orvosnak adjak igazat inkább mint a saját anyámnak? Mikor tudom hogy Magyarországon milyenenek javarészében? Jó vicc. Érdekes azokról nem mond egy rossz szót sem akik végzik a munkájukat, nem egy orvost megjárt már. Én se mindig voltam kint, van összehasonlítási alapom. Nem viccből akar átmenni másik orvoshoz, vagy azért hogy legyen kit ócsárolnia, hanem rendes ellátást akar kapni, ha már havi szinten levonnak tetemes összeget a nagy semmiért!


Tudom nehéz elhinni, de léteznek hanyag orvosok is. Nem fogtál ki egyet sem akkor szerencsés vagy.

2022. okt. 24. 14:16
 19/29 A kérdező kommentje:

15-nek: Köszi az információkat, de szerintem háziorvostól kezdve szakorvosig mindent magánra fogunk váltani. Érdemben nem lehet nagyon úgy néz ki semmit sem elérni.


Engem még annó erős aszthmás rohammal vittek be a kórházba, ahol utána beleírták a leletbe hogy allergia megállapítására végezzenek el vizsgálatot, de nekem is először a háziorvosomhoz kellett elvinnem a leletet ő utalt tovább.

2022. okt. 24. 14:46
 20/29 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Megkerdezhetem miert lettem lepontozva? Csak erdekel!
2022. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!