Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogilag milyen lépéseket...

Jogilag milyen lépéseket tudok tenni egy orvos ellen?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak szívinfarktusa volt még 2019-ben, azóta kezelik. Mindeközben más betegségeket is diagnosztizáltak nála, melyet a háziorvosa nem igazán vesz figyelembe. Nem küldi el a megfelelő vizsgálatokra.

Vízhajtót kell szednie anyámnak, a gyenge szíve miatt a szervezete nem tudja úgy elvezetni a vizet, viszont a vízhajtót amit szed nem tudja elviselni már a szervezete. Kért másikat, de az orvos nemet mondott rá indoklás nélkül.

A vérvétele nagyon magas thrombocita értéket mutat, szed vérhígítót, de ugyanúgy figyelmen kívül hagyja a kedves doktornő - nem utalja be anyámat a haematológiára sem hogy engedélyezzenek még egy vérhígítót (a szívcsücsökben emiatt 1x ki is alakult neki egy rög.)

Egyik rosszulléte alatt CT vizsgálaton esett át anyám, ahol felmerült a tüdőfibriózis esélye, de hogy pontosak tudják több vizsgálat kellene, az orvos elolvasta és figyelmen kívül hagyta, semmit nem mondott rá. Megannyi dolog volt mikor figyelmen kívül hagyta a dolgokat, néha el se olvassa a leletet. Van hogy kisebb szájfertőzésekkel inkább a gyógyszerészhez fordul és ő próbálja meg kezelni, mert a doktornő nem mond rá semmit sem, nem vizsgálja meg rendesen.


Próbáltuk anyámat átkérni másik orvoshoz, el is mondtuk az okát hogy miért, de egyik sem hajlandó átvenni, azt mondják az orvos akinél van nagyon jó. Így nem marad más csak a jogi lépések. A betegjogi képviselőnél ha panaszt tennék tudnának vele kezdeni valamit?



2022. okt. 22. 19:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
20, ugyanazért, amiért én is. Üdv, 3-as 😄
2022. okt. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ti tettetek valaha ilyen lépéseket a háziorvosotok ellen vagy csak a kérdezőt bíztatjátok, hogy nyomja fel a sajátját? Nem értékeltem még, de engem érdekelne, hogy ezzel kapcsolatban vannak-e pozitív vagy bármilyen tapasztalataitok?
2022. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

22, én megtettem. Mondjuk én nem az átlag magyar vagyok aki eltűri hogy akármit megtehetnek vele, és még másokat is lehúz, hogy "ne tegyél semmit, úgysincs értelme, na meg az orvosoktól egyébként is illik seggre esnünk nekünk földi halandóknak, mert ők istenek". Hát nem.

Ez egy szolgáltatás, ami mellesleg nem ingyenes, akkor sem, ha TB alapon megy az ember. Ha egy boltban valami negatív élmény ér, ott a panaszkönyv. Ez ugyanaz, itt is ki kell állnia az embernek magáért és a szeretteiért. Ha mindenki megtenné, akkor nem úgy állnának az emberekhez az egészségügyben, ahogy.

Mindenkinek alapjoga panaszt tenni egy orvos ellen, sőt. Ehhez képest semmiség ha egy boltban éri hátrány az embert, mégis nap mint nap rengetegen balhéznak a panaszkönyvért. Érdekes hogy egy orvos ellen a többség nem mer fellépni, pedig ott jelentősen nagyobb baj keletkezik nemtörődömség esetén. Itt nem egy szaros kifliről van szó, hanem életekről. Nem szabad annyiban hagyni.

És bizony nyoma marad akkor is, ha kimosdatják az orvost. Azért a kamara is máshogy áll azokhoz az orvosokhoz akiknek már ott virít az aktájukban nem tudom hány panasz, meg azokhoz, akik teljesen tiszták. Ha az emberek kiállnának magukért, akkor az orvosok is máshogy állnának a betegeikhez, nem mernének olyan dolgokat megengedni maguknak, mint amit jelenleg megengednek.

Akárcsak a hálapénz esete. Azt is a lakosság cseszte el, mert fenntartotta ezt a gusztustalan rendszert, és önként engedte lehúzni magát az orvosok által. Most hogy változtak a dolgok, az orvosok is változtattak a hozzáállásukon. Ők is csak emberek, mint akárki más. Az alaptiszteletet meg kell adni nekik is, ahogy a takarítónőnek meg a pénztárosnak is. De seggre ülni nem kell tőlük. Mindegy hogy mi a foglalkozása az embernek. Ha nem megfelelően végzi, annak következménye kell hogy legyen.

2022. okt. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
51%
Igy van 23-as. Fel kell ebredni! 1,5,- 3 millioig keresnek! Nalunk ahol van 40000 Ft-os nyugdij. Millios utakra viszik oket a gyogyszergyarak/ te meg csodalkozol, hogy nem tudod kifizetni a gyogyszert! Tisztelet a kivetelnek, mert van olyan is termeszetesen. Erdemes egy videki fogorvosno hozzaszolasat elolvasni aki mar tanulas kozben eldontotte, hogy 7 szamjegyu fizetesre van szuksege!!!! Mert nagyon nehez volt az anyag, sokat tanult szegenyke! Hol az elhivatottsag? Szoval szolgaltatast nyujtanak ami busasan meg van fizetve! Panaszt kell tenni! Lassan valtozni fog!
2022. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
32%

Az átlag háziorvosnak gyakorlatilag semmi haszna nincsen a kamarából szóval pont nem érdekli, hogy mit gondol róla a kamara. Ó és lehet szívózni pláne falun. Aztán a kedves háziorvosnak egyszer tele lesz a töke és átköltözik két faluval arrébb. Megsúgom évekig nem lesz helyette más. Hatalmas háziorvos hiány van. És csak fokozódni fog ugyanis gyakorlatilag nincs utánpótlás.


Megyei háziorvosi konferencián 50 orvosból 4 volt 45 év alatti. Szóval nyugodtan lehet szívózni. Hosszútávon nem a háziorvos fog rosszul járni.

2022. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Na itt a gond! 25-os pontosan leirta: azt csinalnak amit akarnak! A nep gazsulal! A konferencian dinom-danom

... A gyogyitasra tettek eskut!

2022. okt. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

A konferencián speciel elsősorban két dologról volt szó. Az egyik hogy legyen normális háziorvosi ügyelet mint eddig, ami ugyanis jelenlegu formájában úgy tűnik meg fog szűnni, helyette rövidített ügyelet lenne az OMSZ szervezésében. Biztosan nagyon jó lesz nektek.

A másik téma a rendelők fűtése és a nem gazdaságos falusi kiskörzetek beolvasztása volt. Ez is biztosan nagyon jó lesz, ha majd lehet 3 faluval arrébb utazni orvoshoz.


A dínom-dánomot némi száraz pogácsa és ásványvíz képviselte.


A gyógyítás nem egyenlő a beteg minden hülyeségének kiszolgálásával.

2022. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A magam részéről próbálok aránylag barátságos hangnemben maradni akkor is, amikor hülyeségnek titulálják a komoly szenvedést okozó bajomat vagy aggodalmamat. A rendszer folyamatos átalakítása miatt már nem értjük sokszor, hogy ha le van írva egyszer egy betegség vagy a gyanúja, vagy elmondtam világosan egyszer a panaszaimat, akkor még milyen plusz köröket kellene tenni, hogy erre belátható időn belül a megfelelő kezelést/kivizsgálást megkapjam.

Főleg egy skorpió jegyű dokival nem szeretnék ujjat húzni. Szerintem tök jó, hogy vannak még nálunk elhivatott orvosok, akik falun is helytállnak. A fiataloknak külön örülök, sajnos sokan mentek külföldre a pénz csábítása miatt.

2022. okt. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
64%

"Olyat állítani ismeretlenül hogy anyám hazudhat elég kemény."


Olyat állítani is kemény a dokirol hogy nem jól végzi a munkáját holott neked ő szintén ismeretlen.

Az emberek meg iszonyat sokat hazudnak.


Idióta öcsém is elment egy bizonyos ügyben a háziorvoshoz, mondtam neki hogy mondja el azt is az orvosnak hogy magas a vernyomasa. Hazajott, kérdeztem mit mondott az orvos a vernyomasara mire a válasz hogy semmit. De miért? Mert az orvos nem kérdezte. Neki meg nem sikerült kinyitni a száját.


Na hát ilyen az átlag beteg.


Amúgy lehet szidni a magyar eü-t meg nagyzolni azzal hogy külföldön dolgozol de pl ismerősöm férje hazajar Svájcból orvoshoz mert minden szempontból elegedettebb a magyar eüvel.

2022. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!