Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Erősen kába, vagy soporosus...

Erősen kába, vagy soporosus gyógyszermérgezetteknél hogyan végzik a gyomormosást? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Mivel látom,hogy sok mentős,illetve orvostanhallgató is olvassa a fórumot,gondoltam felteszem a kérdésemet, mely pusztán kíváncsiságból fakad: toxikológiai jegyzetekben azt írják: a gyomormosás indikációi a potenciálisan életveszélyes mérgezés, illetve a gyógyszerek bevételétől számított 1 órán belüli időtartam,illetve,hogy a gyomormosás eszméletlen mérgezetteknél csak intubáció mellett végezhető el a légút biztosítás,illetve aspiráció elkerülése végett,ami teljesen logikus és érthető.De mi a helyzet akkor,ha például adott egy páciens,aki egy órán belül vett be toxikus gyógyszeradagot,és a mentők kiérkezésekor még nem teljesen eszméletlen, csak erősen aluszékony/kába/soporosus, vagyis csak hangos felszólításra, esetleg megrázásra reagál és teljesen dezorientált? Akkor is elvégzik a gyomormosást a "normál módon",vagy inkább elaltatják, intubálják és utána teszik meg?


Köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 27. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Infulziot vezetnek be a venaba, es igy elerik azt, hogy kikeruljon a mereg a szervezetbol, de nem veszelytelen, mar maga az ongyilkossag, Aki ilyet elkovet,

az eletevel jatszik.

2010. szept. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az krisztalloid infúzió már a gyomormosást követő tüneti és szupportív terápia része,én nem erre lettem volna kíváncsi,de azért köszi.
2010. szept. 28. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyomormosó szonda ledugása és az öklendezés úgyis ébren tartja a mérgezettet (amíg nyelni tud és köhög, szerintem kivitelezhető aspiráció veszélye nélkül). Egyébként pedig, ahogy vázoltad.


végzős orvostanhallgató

2010. szept. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszi szépen!Igen,az aspiráció veszélye miatt merült fel bennem a kérdés,kíváncsivá tett,hogy vajon hogy ítélik ezt meg a mentősök.Az eszméletlen beteg semmire nem reagál,őt egyértelműen intubálják,de vajon mi van akkor,ha valaki csak erősen kába,és mondjuk csak alig reagál az ingerekre?Vagy úgy is kérdezhettem volna,hogy hanyas GCS-től végzik intubáció védelmében a gyomormosást? És ha teszem azt,gyógyszermérgezésről van szó,nem kontraindikált-e a beteg elaltatása narkotikumok beadásával(pláne ha a mérgezést mondjuk épp narkotikum okozta)?
2010. szept. 29. 00:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem GCS 9-től lefelé. Egyébként ha már a narkotikumtól GCS 9 alatt van akkor intubálom és azt követi a gyomorszonda levezetése, ha fölötte van, akkor nincs szükség intubálásra. De ez az én véleményem, nem hivatalos álláspont. Ha akarod, utánanézek.


végzős orvostanhallgató

2010. szept. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megköszönném,mert kíváncsi vagyok,hogy van-e olyan kábultsági állapot,ami még nem eszméletlenség,de már kontraindikálja az "egyszerű" gyomormosást az aspiráció veszélye miatt.Köszi!:)
2010. szept. 29. 13:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!