Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elutasították édesanyám...

Elutasították édesanyám leszázalékolását, szerintetek jogosan?

Figyelt kérdés

Édesanyám február 1-én súlyos autóbalesetet szenvedett, amikor egy őz ugrott az autója elé. Az ütközés következtében életveszélyes sérüléseket szenvedett, többek között eltört három bordája, szemérem- és medencecsontja, tüdősérülése, agyrázkódása és kis fokú veseelégtelensége lett, valamint szétrobbant a lépe (életmentő műtéten esett át). Az orvosok szerint körülbelül egy évre lesz szüksége a felépüléshez. Azóta is csak mankóval tud közlekedni és még nincs olyan állapotban, hogy dolgozni tudjon vagy felsétáljon a 3. emeleti otthonába. A leszázalékolást két és fél hónapja megkezdték, de tegnap kiderült, hogy elutasították a kérelmet. Szerintetek érdemes bíróságra vinni az ügyet?


Ui.: Édesanyám tizenéves kora óta dolgozott, most 47 éves. A baleset idején munkanélkülin volt, mert munkahelyet akart váltani. Napi bejelentéssel dolgozott futárként, amikor a baleset történt.



máj. 16. 07:32
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt, hogy érdemes-e megfellebbezni a döntést, azt nem tudom, de az biztos, hogy általában csak a legvéglegesebb állapotromlásban adnak leszázalékolást. Ezek a sérülések ahogy én értelmeztem a leírásod alapján, az orvosok szerint majd fognak rendeződni, lehet hogy hosszú idő a felépülés, de utána munkaképes lesz.
máj. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!