Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Páromnak vállműtétje volt, 10...

Páromnak vállműtétje volt, 10 napig clexan vérhigítót kell adnom. Túl akartam rajta esni így kicsit gyorsabban adtam be neki, a család lebaszott, hogy lassan adjam,senki nem mondott erre vonatkozóan semmit, csak hogy hasba adjam be. Baj lehet belőle?

Figyelt kérdés

2022. okt. 31. 10:33
 1/6 Metionin ***** válasza:
100%
Mi az hogy túl gyorsan adtad be és a családod honnan tudja, hogy hogy kéne? Amikor magamnak adtam vérhígítót, beszúrtam, benyomtam és kész, nem értem mit kellett volna vele totojázni.
2022. okt. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na, igen:)) . Ők sem értenek hozzá,inkább csak okoskodtak!!
2022. okt. 31. 11:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De te sem, mert azt nem lehet túl gyorsan beadni.
2022. okt. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kötegedés nem segítség!! Empatikus válaszolók írjanak csak, vagy olyanok, akik tényleg értenek hozzá!!!
2022. okt. 31. 11:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 5 másodpercbe telt megtalálni: [link]

további pár másodperc volt végigolvasni: sehol nem írják hogy gyorsan vagy lassan kell beadni.

2022. okt. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincsenek egyértelmű eredmények, pedig már kutatták hogy jó


Én kb 5 sec alatt adom be, videón láttam aki sietösebb. A kutatás 2 csoportban zajlott. Egyik csoport tagjainak 10 sec alatt nyomták be. Ők voltak a gyors csoport. Megjegyzem csak a hatóanyag volt ugyan ez, lehet a térfogat (koncentrácio és/vagy hatóanyag mennyiség eltért)


Ami a lényeg. Van olyan magyar okostojás videó ahol azt mondja a dagadt, hogy hamar add be, mert másként jobban fáj. Hát nem, nem fáj jobban. Max akkor ha járatod benne a tűt össze vissza, mert akkor szétzúzod a sejteket és nagyobb felszínen fog erintkezni ezzel (az amúgy is csípő, maró, égetö érzédt keltő) a hatóanyaggal.


Annyi még a lassabb beadás melletti érv (de ez csak elméleti), hogy ilyenkor kisebb nyomást csinálsz a sejtek között, van ideje elterülni kicsit a folyadéknak.


Ja, és én le fogom légteleníteni, mert a szar buborék akkor megy át a tűn amikor ő akarja.

febr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!