Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy intézzük el anyukám...

Hogy intézzük el anyukám ellátását? Van valami ötlet?

Figyelt kérdés

Anyukám vegstadiumos rákos beteg, 0-24-ben vele kell lenni, wcre kell kísérni, meg enni kell neki adni, de egyébként nincs egyéb probléma, csak ágyhoz kötött az áttétek kellemetlen tünetei miatt.

Na most az a helyzet, hogy eddig 3-4 hetet tudtam vele lenni édesapámmal felváltva. De sajnos az a probléma, hogy rámegy az egészségünk, mert alig alszunk ejszaka, mert mindig történik valami.

Nem akar kórházba menni, mi ezt tiszteletben tartjuk, ezért döntöttünk emellett.

Van köztetek olyan, akinek van ötlete arra, hogy az ejszakai felügyeletet hogyan oldjuk meg?

Szakápolói feladatok tulajdonképpen nincsenek, minden mást elintez, néha kissé zavart, de ilyenkor.csak beszelgetni kell vele és kitisztul.

Önkormányzat tud ebben segítséget nyújtani vagy valami alapítvány? Hogy oldjuk meg? Van még egy testvérem, de ő estére nem tud maradni, nekem meg a munkám miatt haza kell utaznom, ami több, mint 200 km-rel van... Sajnos több szabim nincs. :(



2021. ápr. 13. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hónapot tudtam így megoldani és aztán hospice kórház. Ott legalább kapott erősebb fajdalomcsillapitot és olyan gyogyszert amihez orvosi felugyelet kellett. Van amit nem lehet megoldani másképp.
2021. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a bentlakásos ápoló nagyon-nagyon drága.

ERdélyi néniket szoktak fogadni az ismeretségi körömben, akik nagyon lelkiismeretesek... Az árakat aktuálisan sajnos nem tudom.

2021. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, a szüleidnek kellene lennie valamiféle tartaléknak ilyen esetekre, hogy pl. fel tudjatok fogadni mellé éjszakára vagy időszakosan valakit - nincs semmi pénzük?


Mert ha nincs, akkor nincs megoldás, az önkormányzatok meg hasonlók sajna nem fognak segíteni....

2021. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Van tartalekuk, amit anya gyűjtött össze és azt szeretné, ha azt apa magára költené el, mert egész életében alig költött magára.

Anya nyugdíja nagyon kevés, apa dolgozik.

Meg gondoltunk arra, hogy szabit vesz ki, de az éjjeli pihenés így sincs.megoldva.

A legnagyobb probléma talán az, hogy anya nem tud egybefuggoen aludni és folyton mocorog és segítség kell neki a kiuleshez, ágyba bemaszashoz... :/


Hospice orvos kijár és kap tapaszt, a fájdalommal annyi probléma nincs. Csak annyira kötődik a saját lakhelyehez... Nem tudom, hogy tudná feldolgozni, ha elkerulne máshová. :(


Olvastam a házi segítségnyújtásról. Nem tudom mennyire kivitelezhető.


Köszönöm az eddigi válaszokat, szívesen várom a továbbiakat hátha. Ha jutunk valamire, azt szívesen megosztom, ha valakinek is szüksége lenne tippre

2021. ápr. 13. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt így megoldani mindig az egyik legnehezebb feladat az életben. Sok erőt kívánok hozzá!
2021. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!