Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Visszamenőleg 6napra táppénz...

Visszamenőleg 6napra táppénz lehetséges?

Figyelt kérdés

Pénteken belázasodtam délután így nem tudtam menni dolgozni. A háziorvosom meg délelőtt rendelt így nem bírtam őket hívni. Utánna jött a szombat vasárnap amikor alapból sincsenek. Valamiert azt hittem hétfőn lesz háziorvos de nem mert elfelejtettem szombati nap van nézve. Na mindegy. Most ma megyek orvoshoz, tud nekem táppénzt írni péntektől? Mert ugye ma megyek az már 6nap. Sajnos nem is kéne lezárni a táppénzt mert lázas vagyok ugyan úgy stb. Nekem ebből lehet bajom?

Nem tehetek róla bele esett a hosszúhétvége..



2022. nov. 2. 05:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha ma mész az még csak öt nap.
2022. nov. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Milyen jogszabály ? Ne bolondozzatok már !
2022. nov. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

1997. évi LXXXIII, kedves 12. Tbj.



(2) A keresőképesség elbírálására az egészségügyi szolgáltató finanszírozási szerződésben nevesített orvosa és a keresőképesség elbírálására jogosító szerződést kötött orvos jogosult.


(3) A keresőképtelenség a vizsgálatra jelentkezés időpontjától eltérően, legfeljebb öt napra visszamenőleg is igazolható.


(3a) * Visszamenőleges keresőképtelenségi igazolás esetén, orvosi dokumentáció alapján a kormányhivatal szakértő főorvosa - a (3) bekezdésben foglaltaktól eltérően - 30 napig visszamenőleg igazolhatja a keresőképtelenséget.


(4) * Kivételesen indokolt esetben - a (3) bekezdésben foglaltaktól eltérően - az orvosszakértői szerv a keresőképtelenséget a vizsgálatra jelentkezés időpontjától legfeljebb hat hónapra visszamenőleg is igazolhatja.

2022. nov. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
7%

Igazolható ? És alá kell támasztani kivételes indoklás kell hozzá ! Orvos első kérdése az lesz miért nem ment ügyeletre el vele ?!

Hogy legyen nyoma ! Jól néznénk ki minden lógós bejönne itt a jogszabály ki kell hogy írjon a doktor úr meg csak írna na nem !

2022. nov. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
24%
Pénteken el kelett volna menni az ügyeletre, és kérni róla papírt, hogy megjelentél orvosi vizsgálat céljából. Ennek alapján adhatna a házi orvos visszamenőleg Péntektől táppénzes papírt.
2022. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
14, nézd, én ezzel foglalkozom. Maradjunk annyiban, nem kekeckedünk. Pont.
2022. nov. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Megkaptam a táppénzt. Nem kötöszködött a háziorvosom meg semmi😅
2022. nov. 2. 09:26
 18/19 anonim ***** válasza:
Hát. Ilyen is van.
2022. nov. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
55%
Nem lenne életszerű az amúgy is túlterhelt ügyeletet még ezzel is terhelni. Oda az menjen, akinek orvosi ellátásra van szüksége, ne az, akinek egy darab papírra.
2022. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!