Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az egészségügyi dolgozóknak...

Az egészségügyi dolgozóknak kötelezően kell bunkóvá válniuk?

Figyelt kérdés
2022. nov. 3. 02:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem, és nem is jellemző mindenkire.
2022. nov. 3. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem, de a legjobb lenne, ha végre a fizetésük elég lenne a normál megélhetéshez.

Most mi van?

Szinte akármit megtehetnek, mert kirugni nem tudják őket. 1 perc alatt másik állást találnak.

Ha majd megfelelő fizu mellett tartanak a munkájuk elvesztésétől, változik a helyzet.

De ez emberi, emberség kérdése is, nem csak pénz kérdés.

A többség szerintem nem bunkó. Inkább segítőkész, de nagyon leterhelt. Aztán az orvosok - asszisztensek közötti bérfeszültség sem segíti az ügyet. Most ez van, remélem változik hamarosan, mert akár tetszik akár nem a TB alapú egészségügy szinte már használhatatlan beteg szempontból.

2022. nov. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem akarják, hogy túl jól érezd magad, nehogy aztán törzsvendég legyél.
2022. nov. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

EGyáltalán nem kötelező, és nem is bunkó a többség.

Kifoghatsz egy-két frusztrált embert - de ilyenből simán van bolti pénztáros, vagy tanár, vagy bármilyen foglalkozású is.


Az elmúlt hetekben volt pár elég kellemetlen vizsgálatom, kórházi beavatkozás - úgy látszik, nekem szerencsém volt, mert nagyon empatikus, kedves asszisztensekkel, ápolókkal találkoztam.

2022. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálad mi volt az az eset ami miatt ezt kérdezed?
2022. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Minden szakmában van sok szemét ember. Nem kevesebb, mint az eüben. A többi meg csak általánosítás, ami helytálló olyan értelemben, hogy mindenhol sok a szemét ember :D
2022. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ja akkor jó, már kezdtem azt hinni, hogy ezt is tanítják, hogyan kell lealázni a betegeket.


Pénztáros lehet bunkó? Te láttál már bunkó Lidl-s pénztárost?

Elkezdene üvöltözni a LIDL pénztáros, szerinted mi lenne? Az lenne az utolsó munkanapja. Vagy egy bunkó fodrászhoz te elmész legközelebb is?


Az alacsony bér nem mentség. Sokan mások is, a fél ország ha nem több ugyanannyit keres mint egy ápoló, vagy ha jobban, akkor mondjuk annyit mint egy szakorvos. Semmivel sem többet. Mégsem ordibálnak és alázzák meg az ügyfelüket pl.


Ez egy ilyen felvett stílus az egészségügyi dolgozók között, hogy le kell alázni a beteget, mert az úgy a jó, abból ért, a beteg az hülye.

Tudom, hogy nem az összes bunkó, még valaki írja le, ezt magunktól nem tudjuk.


De sokkal nagyobb az esélye, hogy bunkón viselkedik velem egy szakorvos, egy ápoló, mint mondjuk pl egy tanár (ott sincsenek túlfizetve ugyebár) vagy egy ügyvéd vagy egy burkoló.


A burkoló, a kőműves, a kertész ezerszer emberségesebben beszél veled.

De mondok még egyet, aztán be is fejeztem.

Ha te kimész Ausztriába, olyan ellátást és mellette olyan bánásmódot kapsz, mintha te lennél az új trónörökös, valami nemesnek érzed magad komolyan mondom. Pedig csak simán emberszámba vesznek, és ugye hogy lehet úgy is csinálni.


Komolyan valaki azt gondolja, ha 4x akkora fizetést kapna egy orvos, ápoló, bárki, akkor nem üvöltené le a betegek fejét?


Bunkók. Ha tetszik ha nem, nem én mondom ezt, kérdezz meg bárkit.

2022. nov. 3. 15:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Konkrétum továbbra sincs?
2022. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És a betegnek kötelező-e?
2022. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Konkrétum?? Mert szerinted nem tudok mondani megtörtént eseteket? Hát te el vagy tévedve, akár az egészségügyben dolgozol, akár nem. Hát menj el 3-4 kezelésre állami kórházba és kapsz konkrétumokat. Minden napos hogy lekezelően beszélnek vagy éppen ordítanak.

Te tényleg nem ezt tapasztalod?

2022. nov. 3. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!