Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen vizsgálatokat végeznek...

Milyen vizsgálatokat végeznek üzemorvosi alkalmassági vizsgálatnál, irodai munka esetén és miért lehetek alkalmatlan, milyen esetekben?

Figyelt kérdés
Irodai munkán vagyok és alkalmassági vizsgálatra kell mennem. Nagyon izgulok hogy alkalmatlanná nyilvánítanak, milyen vizsgálatokat végeznek?
2022. nov. 19. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Szemvizsgálat, EKG


Ennyi szokott lenni

2022. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vérnyomást mérnek és látásvizsgálat. Irodai munkához nem annyira szükséges a jó látás, én is ilyen üzemorvosi vizsgálaton voltam, a két legnagyobb számon kívül mindegyiket félreolvastam, ugyanúgy alkalmas voltam az irodai munkára. Ha esetleg vezetéssel kapcsolatos lenne a munka, ott már szigorúbban veszik.
2022. nov. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az alábbiak vannak: megmérik a súlyoadat, meghallgat a fonendoszkóppal, látásvizsgálat, vérnyomásmérés és megnyomkodja a hasad. Néha csinál EKG-t is. Ennyi, kb. 5 perc.
2022. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na és milyen szemmel, meg milyen súllyal lehet alkalmatlan lenni?
2022. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha abból indulok ki, hogy van olyan kolléga akinek külön széket kellett rendelni, mert a standard max. 120kg nem volt megfelelő számára, illetve van olyan kolléga is, aki szemüveg nélkül max foltokat lát, így szerintem bárki.
2022. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5.

Ha abból indulok ki, hogy ha valakinek 2 szék kell, azt mérés nélkül is látom, meg ha abból, hogy aki szemüveg nélkül foltokat lát, annak nyilván van szemüvege és nem anélkül szokott excelt töltögetni, akkor a kérdésem továbbra is aktuális.

2022. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én szemüveggel a középső sor utolsó előtti előttiig tudtam elolvasni és megfeleltem
2022. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7.Persze, hogy megfeleltél, mert a szemvizsgálat (is) tökéletesen felesleges egy irodai munkához, így az eredménye is mindegy.

Ahhoz semmilyen vizsgálat nem kellene, kb ugyanazt kell csinálni, mint otthon a szobában. Ez csak ilyen csináljuk, mert 80 éve csinálják és senki nem meri feltenni a kérdést, hogy jó-jó, de tulajdonképpen miért is?

2022. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!