Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvos vérnyomáscsökkentő...

A háziorvos vérnyomáscsökkentőt állapított meg nálam, de én nem fogom beszedni?

Figyelt kérdés
Olyat kaptam, aminek csak mellékhatásai vannak. Lehet bajom, ha nem veszem be?

2022. nov. 20. 14:35
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Elolvastam az algopyrint, 10 millióból 0,2 embernél okozza a súlyos hatást!!

Persze, szedtem pl. antibiotikumot, a kúra nem tart élethosszig, mindössze néhány nap, régebbi típusúnál 1 hét.

Van a családban Vidotin 4 mg, abból bevehetek? Igaz, kicsit gyengébb, mert csak 4-es, de inkább ilyennel kezdenék és annak vmiért "szimpatikusabb" a tájékoztatója

2022. nov. 20. 16:47
 12/21 A kérdező kommentje:
ja és nem én mentem orvoshoz... küldtek
2022. nov. 20. 16:49
 13/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem veheted be a családban másnak a gyógyszerét, az neki hat!

A vérnyomáscsökkentőket egyébként is nehezen lehet beállítani, akár 4-5 féle gyógyszerrel is van, hogy próbálkoznak, nyugodtan vedd be, amit felírtak.

2022. nov. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 NTBS ***** válasza:
100%
Akkor minek mentél el? Ő az orvos ért hozzá. Azért írta fel, mert erre van szükség. Minden gyógyszernek van mellékhatása. Ha nem szeder többel kötöd be. De te dolgod.
2022. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
hát kinyomtam 1-et az asztalra, hogy nézegessem, de még a színe se tetszik XD nem ez lesz az én gyógyszerem..
2022. nov. 20. 17:17
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kérdező van egy mondás.


Az okos hülyéskedik, a hülye okoskodik.


Csinálj amit akarsz, majd a saját bőrödön tapasztalod a dolgokat.


Leírták itt jó páran, hogy vedd be amit neked írtak.


Azt is leírták, hogy nem vehetsz be más számára írt gyógyszert.


Ha meg 19 évesen nem tudod felfogni mia a magas vérnyomás, és küldeni kell az orvoshoz, az megint a te butaságod.

2022. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, nem tetszik a színe? Szólj anyukádnak, neki biztos megvannak a módszerei, hogy hogyan kell beléd diktálni a nemszeretem gyógyszert!
2022. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
nem tetszik, rózsaszínű
2022. nov. 20. 17:38
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik a gyógyszer, javaslom ezt is olvasd el: [link]
2022. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha küldtek az orvoshoz, akkor az orvos nyilván megállapította a magas vérnyomást méréssel. A magas vérnyomásnak már rövid távon is lehetnek akár súlyos következményei is.

Ha nincs, akkor javaslom, hogy vásároltass magadnak a szüleiddel egy vérnyomásmérőt és rendszeresen mérd meg a vérnyomásodat a nap azonos időszakaiban, nyugodt körülmények között, amikor már legalább 5-10 perce ülsz nyugodtan egy székben az asztal mellett. A mért értékeket jegyezd fel egy füzetben.

A gyógyszerismertetőben leírt mellékhatásokat a gyógyszergyártónak kötelezően le kell írni ahhoz, hogy az engedélyező hatóságok befogadják az engedélyeztetési kérelmet. Jelen esetben egészen természetes, hogy egy vérnyomáscsökkentő szer a vérnyomás csökkentése mellett éppen emiatt van olyan hatása, hogy szédülés, fáradtság érzés stb.

Tudomásul kell venni, hogy az adagolás pontos beállítása a beteg nagyfokú együttműködésével kell történjen, azaz neked magadnak is hozzá kell járulnod ahhoz, hogy a magas vérnyomás tünetei megszűnjenek. Az orvos csak az orvosi szakmai kollégium által elfogadott adagolást javasolhatja első körben, ettől azonban a későbbiekben el lehet térni, ha a rendszeres vérnyomás mérési adatok és az esetleges mellékhatások ennek jogosultságát alátámasztják.

Kezdd el szedni a gyógyszert az orvos által rendelt adagban és folytasd a vérnyomásod ellenőrzését és egyben jegyezd fel a tapasztalt mellékhatásokat is. Ha kb. 1 hónap elteltével értékeled az adatokat, akkor kiderülhet, hogy túlzottan csökkent-e a vérnyomásod, olyannyira, hogy a vérnyomáscsökkenés következtében létrejövő mellékhatások jelentősen rontották az életminőségedet (szédülés, fejfájás stb.), akkor lehet javasolni az orvosnál az adagolás csökkentését, pl. felezését. A vérnyomás mérés viszont fontos, mert ezzel tudod alátámasztani érvelésed helyességét.

Megjegyzem, a te korodban a rendszeres testmozgás, legyen az akár napi 8-10 km könnyű séta ill. nem megerőltető sport kiválóan tudja karbantartani a vérnyomást is.

Hozzáteszem, én ugyan vagy 60 évvel vagyok nálad idősebb, de én is kénytelen voltam a saját cukorbetegségemmel kapcsolatban önellenőrzést folytatni. A gyógyszer mellékhatások között esetemben olyanok is vannak/voltak, amik csak rendszeres laboratóriumi vérvételekből deríthetők ki, én meg világéletemben irtóztam a vérvételtől. Beleástam magam a gyógyszeres kezelés alapjaiba és 1 év alatt tudtam az orvosnak olyan hatóanyagot javasolni, ami hatékony és az adagolást is én voltam kénytelen beállítani úgy, hogy a megfelelő főhatás elérése mellett minimális mellékhatások jelentkezzenek.

2022. nov. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!