Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A közgyógyellátásra való...

A közgyógyellátásra való jogosultság elbírálásánál a jövedelmi viszonyokon kívül számít-e a vagyoni helyzet?

Figyelt kérdés
2008. dec. 25. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Mármint az,hogy papíron a jövedelmed minimálbér,közben meg egy 20 millás házban élsz.Nem,nem számít csak a jövedelem,de ezt az önkormányzat bírálja el,és ha van haragosod,vagy irigyed ottan akkor lehet elutasítanak.

Van nagyon sok valóban rászoruló ember,inkább hagyd meg nekik!

2008. dec. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Engemet az zavar, hogy a valóban rászorulók elől viszik el a pénzt ügyeskedő hóhányók, akik értékesített ingatlanjaikból szépen megélhetnének. Az OEP pedig szegény, mint a templom egere, bár sok esetben úgy járul hozzá a gyógyszerköltségekhez, mintha a fogát húznák.
2008. dec. 28. 09:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt hittem megsértettelek,mert engem is ez zavar ami téged.Sajnos nem jó ez a szociális rendszer.A baj azzal van,hogy sokan dolgoznak feketén,vagy szürkén,és a papíron szereplő jövedelmük nem valós.Az alapján jogosultak mindenféle támogatásra,és van is bőr a pofájukon igényelni ezeket.A valóban rászorulóknak,akik nem tudják eltitkolni a jövedelmüket, meg ha akár 100 ft-al meghaladja a jövedelmük a határt már nem jár semmi,még részösszegű támogatás sem.Én is a fogamat szívom amikor van,hogy 20000 ft-t fizetek ki egy hónapban gyszerre.Támogatás meg nem jár,mert 1500 ft-vel meghaladjuk a határt!!!
2008. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!